Держава надаватиме ваучери на другу вищу або спеціалізовану освіту. Та одержати їх зможуть лише ті, кому за 45-ть. Прописано в законопроекті "Про зайнятість населення". Сума коштів, які виділятимуть, залежатиме від стажу. Він повинен бути не менший ніж 15 років. Відпрацьовувати гроші після закінчення вишу найімовірніше не доведеться.

Дивіться також: Янукович збере "Нову еліту нації"

Марина Лазебна, директор департаменту мінсоцполітики: «Наші люди повинні знати, що на них дивляться з точки зору професійного кваліфікованого працівника. Коли ми кажемо, що сьогодні освіта відстає від ринку, взагалі від економіки, що готуємо не тих, кого потребуємо, то, можливо, і це буде також поштовхом до правильного формування державного замовлення».

Які зміни очікують на профосвіту

 Хто зможе отримати кошти у першу чергу, визначить Кабмін. Там мають затвердити постанову, де пропишуть порядок виплат. Та експерти кажуть: є спеціалісти, яким ваучери потрібні в першу чергу. 

Де безкоштовно здобути освіту за кордоном>>>ВІДЕО

Дарія Семенова, спеціаліст відділу соцполітики НІСД: «Повинен бути певний перелік тих професій, до яких ті чи інші категорії громадян саме в цій віковій групі повинні підпадати. В таких сферах, як освітній сфері, у сфері медицини, а також інженерній сфері найвищий рівень безробіття серед населення».

Школьные обеды в разных странах мира ФОТОРЕПОРТАЖ: Школьные обеды в разных странах мира

Виплачуватимуть до 10 прожиткових мінімумів. Зараз це майже 12 тисяч гривень.  

Микола Дмитриченко, ректор Національного транспортного університету: « Для початку це достатньо. В майбутньому треба збільшувати фінансування цієї категорії. Але 11,600 для 2013-го року - це досить пристойна сума. Потрібно запровадити на решту суми кредит. Це дуже важливо для цієї категорії людей».

Читайте: Скільки коштує "золота" медаль?

На думку фахівців, оптимальний розмір виплат, які мають надавати на здобуття другої освіти, - близько 25-ти тисяч. Тоді люди зможуть собі дозволити обрати спеціальність до душі. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 687