Оренда офісів у столиці подешевшає. Найближчим часом її вартість знизиться на 10-15%, прогнозують експерти. Адже у Києві планують здати в експлуатацію 12 бізнес-центрів загальною площею близько 370 тисяч квадратів. Водночас попит є лише на 160 тисяч. І переважно на якісні приміщення від 1000 квадратних метрів. Наразі таких мало, бо під час  кризи їх будівництво призупинили. Зараз же роботи активно відновлюють.

Віктор Оборський, керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії з нерухомості: «Ставки, конечно же, будут снижены. Но это будет касаться нового предложения. В действующих, работающих офисных центрах ставки останутся на том же уровне, поскольку как правило наиболее ликвидные и наиболее востребованные помещения в них уже заполнены.»

Поки нові офісні приміщення заповнюватимуть, оренда на всі не зростатиме, кажуть фахівці. Тобто у найближчі  1,5-2 роки цін не змінюватимуть. Зараз найчастіше обирають інші приміщення фінансові структури, консалтингові фірми, фармацевтичні та ІТ-компанії.  Їх найбільше цікавлять площі, які віддалені від центру або розташовані на околицях. Адже ставки на інші поки що досить високі.

Наталя Мазурова, керівник департаменту офісної нерухомості Української торгової гільдії: «Наиболее  популярные запросы среди арендаторов, если мы берём ІТ-компании, то это от 1,5 до 5-6 тысяч квадратных метров. Есть пара запросов до 10 тысяч квадратных метров. Уровень арендных ставок для таких арендаторов - от 18 до 25 долларов в зависимости от района.»

Якщо всі заявлені об'єкти таки здадуть в експлуатацію, то ставки на оренду офісів класу А, тобто найбільш якісних, знизять приблизно до 28 доларів за квадрат. Зараз це 33-45 умовних одиниць. Тобто їх вартість майже зрівняється із цінами на приміщення класу В. Тому багато фірм зможуть поліпшити умови для своїх співробітників. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1069