"Газпром" погрожує Україні судами. Російський монополіст може оскаржити скорочення закупівель газу Києвом. Про це пише газета "Комерсант-Україна". Зокрема російська сторона обурена тим, що не виконавши контракт з Газпромом, "Нафтогаз" шукає обсяги на стороні. З  1 листопада Україна почала експортувати блакитне паливо німецької компанії RWE, яка до травня 2013-го планує поставити  нам 5 млрд. кубометрів газу. До того ж контракт хочуть продовжити до кінця наступного року. Усього планують отримати до 8 млрд. кубометрів газу. У міненерго вугіллі повідомили, що на стільки ж повинні скоротитися поставки з Росії  - до 19 з половиною мільярдів кубометрів у 2013-му. Тим часом юристи кажуть, шанси на перегляд угод у "Газпрому" не високі.

Читайте також : "Газпром" отбирает у Украины последний козырь

Володимир  Саприкін, експерт енергетичного ринку : " Один з пунктів харківських угод скасовує штрафні санкції. Отже це дозволяло по сьогодні відбирати менші обсяги газу і в подальшому це теж можливо. І жодних санкцій, навіть якщо "Газпром" звернеться до суду,  санкцій не буде. Оскільки ми змінили договірні умови, таким чином, Україна може споживати стільки російського газу, скільки їй потрібно".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: суд россия угроза газ україни
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 852