Гіпертонікам продаватимуть  ліки дешевше. Потрібен рецепт від терапевта і 15-відсоткова знижка в аптеці - гарантована. Таким чином у Міністерстві охорони здоров'я спробують кількість інсультів та інфарктів зменшити на третину.   Гіпертоніки  зможуть отримати ліки зі знижкою. В Україні запрацювала програма з часткового відшкодування вартості медикаментів для цієї категорії хворих. Щоб скористатися нею  треба відповідний рецепт від лікаря.  Термін дії документа - 30 днів.  

Читайте також : Лекарства для гипертоников подешевели на 25% - Минздрав

Володимир Дуда, директор департаменту ресурсного забезпечення МОЗ : " На протязі 30-ти днів хворий, маючи цей рецепт, володіючи інформацією про ту мережу аптек, яка здійснює відпуск лікарських засобів, іде з цим рецептом. В самому закладі отримує  звичайно не повну вартість відшкодування . Різницю у між оптовою відпускною ціною і націнкою хворий самостійно доплачує.

Якщо вартість препарату невисока - пацієнт заплатить лише  кілька гривень. Якщо ж ліки дорогі - доведеться викласти більше. Середній розмір знижки  для гіпертоніків,   п`ятнадцять - двадцять п`ять відсотків від аптечної ціни. У перерахунку на гроші - це 15 – 16 гривень.

Дивіться також : 5000 грн. за 2 години роботи – такий виторг мала невеличка київська аптека

Василь Нетяженко, головний позаштатний терапевт МОЗ : " Половина з цих препаратів, навіть більша половина, вона не виходить за межі цих середніх цін. при яких держава фактично повністю відшкодовує  їм це лікування. Доплата, на мій погляд у цій групі, не дуже велика. Це десь в межах одного-двох гривень".

Втрачені від такої державної ініціативи прибутки аптекам компенсують з місцевого бюджету.  Документами в такому випадку слугуватимуть рецепти, зібрані у хворих.  У МОЗ сподіваються завдяки здешевленню ліків зменшити кількість інсультів та інфарктів на третину.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: лекарства здоровье аптека гипертония
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2504