Продукти харчування можуть подорожчати на 10 %. І станеться це, як тільки депутати аграріївдодатковим податком на землю. Його ставка - 1% від нормативної вартості ділянки. Платити повинні як власники, так і орендарі.  Парламентарії уже підрахували:  зберуть до чотирьох із половиною мільярдів гривень. І кошти ці йтимуть безпосередньо до місцевих бюджетів.  Сільгоспвиробники категорично проти.    

Микола Миркевич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників: «Хай спочатку себе оподаткують, а потом будуть селянина оподатковувати. Найшли найбагатшу людину, кого треба оподаткувати. У цілому світі селянин отримує дотацію, а ми крім того, що дотацію не платимо, ще вишукуємо, які податки чергові заплатити селяни має».

Юристи підрахували: за один гектар селянам доведеться сплатити, щонайменше, 200 гривень.  Але це не найгірша новина. Адже нікуди не подінуться і старі зобов’язання, прописані у  Податковому кодексі. 

Олександр Поліводський, адвокат:  «Крім того, треба враховувати, що це потребує адміністрування.  Потрібно організувати податкові органи, декларації, звіти, і порядок плати, який повинен відповідним чином підкріплений підзаконними нормативними актами. А чи потрібно нам ще раз розробляти повторно цю документацію, ускладнювати те, що і так не є простим?»

Тим часом депутати почали розробляти ще один законопроект про оподаткування власників та орендарів землі. Він має поповнити місцеві бюджети аж на 6 мільярдів гривень.

Олена Лоскун. Павло Бондаренко. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 602