Хакери стали масово обкрадати українських бізнесменів через клієнт-банкінг. В управлінні боротьби з кіберзлочинністю кажуть, якщо влітку під час Євро-2012 цупили гроші з банківських карток, то нині сплеск крадіжок із рахунків підприємств.  Найпоширеніший варіант, коли комп'ютер, з якого проводять платежі через систему клієнт-банкінг, заражений вірусом. Тоді хакерам необхідно просто змінити реквізити і гроші опиняться на іншому рахунку.

Читайте: На кого чаще всего нападают хакеры

Що пізніше виявили недостачу, то складніше знайти зловмисників, кажуть правоохоронці. Проте з їхніх слів у 70-80%  випадків повертають кошти власнику ще на стадії замаху. Найбільшу суму, яку хотіли прибрати до своїх кишень зловмисники - 32 мільйони гривень. А ось самих хакерів спіймати складніше. Але тим, кого таки зловили, загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі

Читайте: Как оградить себя от мошенников в сети

Максим Літвінов, начальник управління боротьби з кіберзлочинністю: "Зазвичай схема така - у п’ятницю ввечері злочинці намагаються зняти кошти тому що закінчується банківський день, бухгалтер іде додому і тільки в понеділок може знайти, що там у нього вкрали гроші на підприємстві. Тобто кожної п’ятниці у нас гаряча пора і ми намагаємось зупинити кошти на рахунках".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: мошенники хакеры интернет банкинг
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 938