Витрачати стільки ж, але купувати менше. В Києві подорожчав хліб. Український столичний родовий та батон нарізний. Виробники запевняють: підняти вартість змусило скрутне економічне становище. Але місцева влада  пригрозила виробникам правоохоронцями.

Маргарита Кузьміна, журналіст : " Черг в кіосках не поменшало. Але. продажі значно впали. Продавці кажуть: замість цілої хлібини Українського столичного покупці беруть половину паляниці, або навіть чверть".

Читайте також : "Киевхлебом" займется Генпрокуратура – КГГА

Біля хлібного кіоску - консиліум. Цінник на український столичний - об’єднав між собою десятки незнайомих людей. Замість чотирьох гривень - товар відпускають - на шістдесят вісім копійок дорожче.

" Как это так? Говорили – дорожать не будет"

" Он вынужден экономить" 

Подорожчав і батон київський - більш, ніж на пів гривні. Нарізний -  на тридцять п’ять, - рахують продавці. Виросло в ціні товар, що найбільше користується попитом.

Євгенія Долинна, продавець хліба : " Это ходовой хлеба. Элитный там допустим, белорусский, заварной, бородинский, а этот самый такой ходовой".

Запасы зерна в Аграрном фонде Украины превышают 1,9 млн тонн

Ходовий, але не соціальний. В підприємстві "Київхліб" ситуацію на камеру не коментують. Офіційна версія  - скрутне економічне становище - затрати на виробництво ростуть. Пекарі зарплатню низьку отримують.  До прикладу, за вказаний час природній газ з дорожчав на 52,4%,  електроенергія на 25,2%,   транспортні витрати на доставку 1 т хлібобулочних виробів  в порівнянні з минулим роком зросли на 32,5%. На сьогоднішній день  плата працівників підприємства менше за середню по Києву. Задля запобігання соціальних вибухів серед працівників та виходу з скрутного економічного становища, ПАТ "Київхліб" встановив нові ціни на окремі види своєї продукції.  Здорожчання хліба   обґрунтоване, - вважають окремі  економісти. 

Дмитро Боярчук, економіст : " Звісно до виборів, робити цього не можна було, але зараз оскільки процес закінчиться від людей, які споживають хліб, вже нічого не залежить, можна повернутись до більш нормальних рентабельних показників".

Підвищувати чи ні  вартість хлібу на своєму підприємстві  -   особиста справа кожного бізнесмена. Оскільки  соціальні сорти   влада вимагає випускати дешевими. Відбивають втрати на інших видах продукції. 

Хлеб в Киеве все-таки подорожал

Микола Верницький, експерт аграрного ринку : " Жоден уряд в Україні не відважувався відпустити ціни на соціальні сорти хліба. Підприємство компенсує від’ємну рентабельність від цих сортів хліба, або низьку рентабельність за рахунок прибутковості комерційних сортів хліба".

Міська влада столиці, в свою чергу вкотре заявила - підстав для підвищення цін на хліб нема. І якщо вартість не знизиться, - на "Київхліб" нацькують правоохоронців та антимонопольників.  

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена хлеб подорожание
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1087