Таксист - професія небезпечна, але ж і потрібна. Для того, щоб почати такий бізнес, слід мати бажання і власний автомобіль. Найкраще - іномарку. Вона більше приваблює клієнтів. За день водій може заробити близько п'ятисот гривень. Головне - працювати легально. Та якнайшвидше гасити кредит. 

В’ячеслав Петренко, таксист: "Прежде, чем брать, надо решить для себя: ты работаешь или не работаешь. В тот момент, то есть это было лучше, чем платить какому-то дяде деньги. Ты взял кредит, я работаю официально, поэтому я взял, откладываю. Например, беру кредит на три года, то есть оптимальный, да, и больше одного года выплачиваю. Выплатил через год и машина уже моя.

Почати таксувати можна і на власному авто, але щоб бізнес був легальним, слід купити відповідну ліцензію. Видають її один раз і коштує вона близько 1000 гривень. Щомісяця доведеться сплачувати майже 500-600 гривень податків. Якщо своєї машини немає - її можна орендувати. Однак зароблятимете менше  - твердять у профспілці таксистів.

Василь Попик, голова профспілки таксистів: "Питання, чи вигідно працювати на кредитних машинах? – Це набагато вигідніше, ніж працювати на дядю. Якщо я працюю на чужій машині, план, тобто ті гроші, які я маю здати вдень, ну наскільки я знаю там більше ста гривень. Наскільки я розумію, 70 – 80 гривень в день, це ті банківські платежі

Комерційні фінустанови надають великі привілеї для покупців автомобілів середнього цінового сегменту. Відсоткова ставка такої позики становить близько 16% річних. Однак, існують програми і для таксистів: у ній процентна ставка вище -18% у гривні.

Ольга Руденко, спеціаліст з авто кредитування: "Есть специальные программы для кредитования такси. Там идет 30% первоначальный взнос. Максимально до 10 лет срок кредитования максимальный. Естественно, с правом досрочного погашения. Там идет повышенный риск, потому что автомобиль идет источник выплаты кредита, соответственно у банка больший риск невозврата."

 У разі купівлі автомобіля у кредит, слід відкласти ще близько 17% від його загальної вартості на такі витрати, як реєстрація у МРЕВ та проходження комісії при отриманні позики.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2825