Любов Мирославівна вишиває рушники і скатертини. У її колекції більше ніж сто полотен. І  це лише ті, які виготовила за останні 18 років. Найулюбленіші - орнаменти Лемківщини. Каже: там народилися її батьки. Тепер жінка спеціально їздить  у Карпати в пошуках натхнення.

Любов Романів, народна майстриня : " На один рушник виходить від 4 до 6 тижнів. А на скатерть - 9 місяців, як дитину. А скатерть одна є, що майже 2 роки була в роботі. Я стараюсь брати такі нитки,  якісні,  щоб довше зберігали колір десь близько 200 гривень іде тільки на матеріал".

Цікаво знати: Просто хобби: Вышивка по яичной скорлупе

А ось Піонії Дмитрівні більш до душі вишивка бісером. Мовляв, він краще передає кольори ще й виблискує на сонці. Рукоділля полюбляють також обидві її доньки. Сукні, спідниці, жіночі та чоловічі сорочки - роблять на замовлення геть усе. Жінка запевняє: у такому вбранні під вінець пішла не одна пара.

Піонія Кондратюк, народна майстриня : " Ми нитками теж можемо шити, але просто не встигаємо. У нас дуже багато ідей. Дуже багато візерунків, які ми із художниками працюємо, нам і художники допомагають. У нас постійно появляються нові ідеї".

Читайте також: Выставка украинской вышиванки проходит в Париже

Олена Лоскун, журналіст : " Ось ця вишиванка коштує 7 тисяч гривень. На ній майже 50 тисяч бісеринок. І всі пришиті вручну. А це - майже 3 місяці роботи".

За свідченнями археологів, сорочки вишивають з прадавніх часів. Геродот стверджував, що їх носили навіть скіфи. Такий одяг завжди  служив оберегом.  Значення має все: від орнаменту до кольорів. Скажімо, калина - це символ продовження роду. Нею традиційно прикрашали весільні рушники. А ось мак - захист від лихого ока. Цікаво, що чоловікам одягати жіночі вишиванки - табу. І навпаки. А на дитячому вбранні не можна зображати шлюбну символіку.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: вышиванка хобби искуство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3514