Ці слова ми чуємо зранку до вечора. Доброго дня, привіт, здрастуйте. Для них навіть свято створили. Сьогодні міжнародний день вітань. У жителів різних країн вони свої і мають певне значення. Що бажають французи, англійці чи росіяни при зустрічі - дізнавалася Тетяна Стець.

Доброго ранку, здраствуйте, бонжур, хелоу. У світі відзначають міжнародний день вітань. Корені  свята - в Америці. Заснували його двоє братів: Браєн і Майкл Маккомаки. У 1973 році вони розіслали у безліч держав свої письмові привітання. Нині  ідею підтримують у 180-ста вісімдесяти країнах.

Читайте: 21 листопада - День гарного настрою, радісних емоцій та привітань

Традиції вітання у різних країн зароджували з давніх-давен. Протягом багатьох років люди звикли бажати один одному того, що вважають найголовнішим. Для росіян - це здоров’я. Звідси і слово - здравствуйте. На додачу - міцне рукостискання.

Для англійців та американців головне - праця. Тож і вітання how do u do? перекладається - як ти це робиш? Для італійців основне - стабільність. "Коместа" у перекладі - як стоїш? А ось українське - доброго дня - говорить саме за себе.

Роман Лихограй, асистент кафедри фольклористики КНУ ім. Т. Шевченка: "Це було водночас і побажання, яке мало б віщувати цій людині, яку ви зустріли доброго дня, щоб цей день у неї пройшов добре".

Молодь, добре знайомі товариші, колеги та ровесники облюбували, як вітання, коротке слово -  "привіт", що означає "прийти з добром". Однак не тільки словами вітаються люди. У жителів багатьох країн є і спеціальні жести для цього.

Див. також: Як UBR професійне свято відзначав. Відео

Тетяна Стець, журналіст: "Ні це не залицяння. Так при зустрічі вітаються жителі Лапландії та Полінезії. А от у ескімосів ще цікавіша традиція вітання – вони злегка б'ють один одного кулаком по голові і по плечах, на щастя, це роблять лише чоловіки. Поцілунками вітаються французи. Але найкумедніше зустрічають один одного Тибетці – хапають себе за вухо та висовують язик".

Українці ж менш винахідливі. Вітаються без побоїв та залицянь.

Юрій та Олександра, кияни: "Ну за руку, вот так вот, а с близкими я тоже в щечку целую. по телефону говорим категорически приветствую, станция торпедных катеров слушает".

Читайте: Больше 50% украинцев на новогодние праздники будут в стране

А ось українські політики та чиновники перевагу віддають не традиційним рукостисканням, а французьким поцілункам. І не лише із жінками. Не гребують і руки цілувати поважним дамам. Цілуватися при зустрічі люблять і закордонні чиновники. У президента Сполучених Штатів Барака Обами це особливо добре виходить.

Та хоч би які були традиції, сучасна молодь вносить свої корективи. Синхронно скакати й крутитися - так тепер модно вітатися.

Читайте: Где встретить Новый год в Украине. 5 лучших идей

Не важливо як, головне вітати одне одного - якнайчастіше та зі щирістю, кажуть психологи. Бо від того, як до вас заговорили, залежатиме настрій на цілий день.

 

Тетяна Стець, Юрій Макарчук, новини UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: общество праздник
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1579