Кредити готівкою, без застави і паперової тяганини. Навіть  довідки із місця роботи не потрібно.  Фінансові установи спокушають клієнтів вигідними умовами. Утім насправді угоди - кабальні. Повертати доведеться ледь не вдвічі більше. Або ж втратити майно.

 

Як отримати безкоштовну позику - вирішили дізнатися і ми. Знайшли на стовпі перше-ліпше оголошення. Ходити  довго не потрібно - ними обклеєні стіни, паркани, громадський транспорт,  рясніють пропозиції і у газетах.

Деякі банки пропонують українцям беззаставні кредити готівкою. Аби їх оформити, при собі необхідно мати лише паспорт та ідентифікаційний номер. Такі оголошення висять ледь не на кожному стовпі.

Виявилося, що умови не такі уже і привабливі.

Людмила, менеджер комерційного банку: "Кредит до 10 тисяч ми оформляємо від 21 до 71 року... ой, до 81-го року. Кредит готівкою під 20% річних, 0,5 - це страхування. І також є щомісячна комісія. Але вона нараховується.. Щоб точно дізнатися, яку суму будете виплачувати. необхідно буде вам підійти все-таки на відділення".

Див. також: Шахраї не зможуть обманювати банки

Обходити такі позики юристи радять десятою дорогою. Мовляв, це - справжній лохотрон. Бо врешті, ставки можуть зрости до шістдесяти, вісімдесяти, а інколи і ста відсотків. Подібні умови  пропонують і небанківські установи - кредитні спілки та інші юридичні особи.

 

Як тільки клієнт прострочив платіж хоча б на 5 днів - компанії починають полювати на позичальників. І  оббирають до нитки. Можна втратити навіть квартиру.

Ростислав Кравець, юрист: "Дуже часто трапляється такі ситуації, коли людина отримала в кредит 15 тисяч гривень, а рішення суду стягнути 100 тисяч гривень. Можуть прийти державні виконавці потім до нього додому, описати майно - наприклад, телевізор, ліжко, можуть якісь прикраси знайти вдома і їх в першу чергу реалізувати і таким чином покрити цю заборгованість".

Експрес-кредитування зникне

Експрес-кредитування зникне

Економісти пояснюють: кредитори такі невблаганні, бо самі є позичальникам. Аби видати гроші, беруть їх у банків.

І, звісно ж, із депозитів інших клієнтів.

Ерік Найман, економіст: "Нужно понимать, кто платит деньги, или кто даёт деньги - тот и рискует.  По этому,  какой же это лохотрон, если тут риск у кредитора  или вот у такой установы?"

Див. також: Гроші за годину - як працюють шахраї

Навіть, якщо у вас немає власного майна, повертати позичене все одно доведеться. Фінансовій установі за рішенням суду бухгалтерія відраховуватиме близько 20% від зарплати.

Тож перш, ніж підписувати договори, їх необхідно прискіпливо перечитувати. Там все прописано до найменших подробиць. Адже відстояти свої права у суді буде нереально.

Олена Лоскун, Олександр Черняк, UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: мошенники деньги кредит махинации справка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2382