Навіщо Президента викликали до Москви? Головне запитання, над яким міркували політологи. Адже за місяць - запланований офіційний візит. Визначальний - фактор виборів. І йдеться не так про моральну підтримку провладної партії. Адже в Україні може зникнути "владна одностайність".

Досі Києву вдавалося завоювати лояльність Москви в обмін на просування російських проектів в Україні. Рада голосувала, президент підписував, прем’єр втілював. Однак не виключено, що після виборів глава держави не отримає слухняної Верховної Ради. Відповідно - Віктор Янукович не зможе виконати обіцянок, які дасть Володимиру Путіну.

Читайте також: Янукович не смог договориться с Путиным о дешевом газе

За тиждень до виборів президент Віктор Янукович поїхав до Москви - на зустріч із російським колегою. Візит організовували  терміново. Хоча вже за місяць президенти зустрінуться ще раз - у листопаді запланований державний візит на найвищому рівні. За даними ЗМІ, на проведенні зустрічі зараз наполягала саме російська сторона. Переговори глав держав пройшли у заміській резиденції Путіна в підмосковному Ново-Огарьово. Спочатку президенти зустрілися віч-нА-віч, потім у розширеному складі делегацій. За неофіційними даними - саме сьогодні Путін і Янукович обговорювали умови нової газової угоди. Однак  її варіант  затвердять у листопаді.

Все курьезы Януковича

Сергій Таран, політолог : " Єдиним засобом змусити Росію переглядати контракти – це диверсифікувати джерела енергопостачань в Україну, а також впроваджувати енергозберігаючі технології, які би довели Росії, що без неї можна обійтися і український ринок може бути втрачений".

Росія не приховує  - готова йти на поступки у питанні ціни, якщо Україна вступить до Митного союзу. Київ прив’яжуть до рубльової зони і тоді не матиме великого значення  - по скільки продавати Києву блакитне паливо. Навіть назвали спокусливу ціну -  160 доларів за тисячу кубометрів, замість нинішніх 426-чотирьохсот двадцяти шести. 

Ярослав Жаліло, економіст : " Однозначно можна стверджувати, що навіть обіцянки, скажемо, зміни ціноутворення, або вартості газу, вони не можуть бути приводом для того, щоби сплатити таку ціну, як скажімо входження України до митного союзу".

Хоча поступатися  у  чомусь - таки доведеться. Президент уже почав готувати підґрунтя: переконує у перевагах Митного союзу.

Читайте також: Янукович с Путиным в Москве обсудят газовый вопрос

Віктор Янукович, Президент України : " Мы не меняем свою точку зрения. Мы считаем, что углубления сотрудничества с таможенным союзом будет приносить пользу нашим товаропроизводителям. И мы должны глубину этих отношений постоянно увеличивать, это будет приносить экономике только плюс".

Володимир Путін, Президент Росії : " Мы с вами многократно говорили, это всегда выбор любого государства6 присоединяться или не присоединяться к какой-то организации".

Керівники двох держав підписали дві міжурядові угоди - про реадмісію і  протокол  про поставки товарів за виробничою кооперацією у цьому році. Домовилися і посвяткувати. Україна та Росія разом будуть готуватися до 200-двохсот-річчя із дня народження Тараса Шевченка.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: янукович путин встреча переговоры
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1384