Діяльність колекторів депутати мають намір заборонити. Принаймні, доки не розроблять законів, що регулюватимуть їхню роботу. Якщо "вибивачі" боргів таки працюватимуть, незважаючи на заборону, - платитимуть штрафи. Розміри коливатимуться в межах тисячі мінімальних зарплат. Юристи кажуть: це табу необхідно було накласти вже давно. Адже колектори псують життя не тільки позичальникам, а й їхнім родичам та знайомим.  

Алла Семенченко-Райківська, юрист. «Їхня діяльність у нас дійсно нічим не врегульована. Не було жодного закону, і немає, який би регулював їхню діяльність. По суті, це такі звичайні юридичні особи, але вони не просто звичайні. Вони ж тероризують людей. По-перше, вони повністю порушують законодавство. Тому що в нас встановлено навіть для правоохоронних органів , в які часи можна дзвонити. Коли ми говоримо про колекторів, крім психологічного впливу, який вони здійснюють, вони погрожують ще й фізично. Знову ж таки, це в нас є у кримінальному кодексі».

Якщо колектори надокучають, юристи радять звертатися до правоохоронних органів. Причому, заяв потрібно написати, щонайменше, три. Тоді міліція просто не зможе від Вас відмахнутися. Утім, вплинути на збирачІв боргів можна лишЕ за однієї умови. Якщо вони мають юридичну адресу.  

Алла Семенченко-Райківська, юрист. «Коли особі дзвонять кожного разу з іншого телефону, вона навіть не знає, хто їй дзвонить, звідки їй дзвонять. На кого вона куди подасть? Нікуди. В таких випадках захистити себе жодним чином не можна. Якщо це якась більш-менш компанія, яка має свій офіс реальна, місце знаходження, вам дзвонить одна й та сама людина, вона не приховується, нічого - це вже інше питання. То тут можна і до правоохоронних органів звертатися так само».

Проте, виявляється, банки мають право передавати дані клієнтів третім особам. Щоправда,тільки за згодою останніх і лише якщо це зафіксовано у відповідній угоді.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2778