Із 20-го грудня у головному управлінні держкомзему не приймають документи. Чому, чиновники самі не можуть пояснити. Натомість юристи вважають: це неправомірно.

Здати документи у держкомзем нині нереально. Їх відмовляються приймати. Чи то річна звітність заважає, чи то винен новий коефіцієнт індексації, через який потрібно робити перерахунки. Тим часом люди продовжують сподіватися на диво.

Валентина Власенко, пенсіонерка: «Отстояла эту очередь, мне сказали, а вы не туда. Идите еще в какой нибудь, там говорят не туда, идите вот в этот»

За новим законодавством із 2013-го земельні акти взагалі скасують. Натомість видаватимуть виписку із загального Державного реєстру. А ті, хто отримав документи раніше, муситимуть протягом року їх переоформити, тепер вже у двох інстанціях. Інакше право власності анулюють.

Олексій Кляшторний, правозахисник:«Йдеться про те, що люди будуть позбавлені прав на ті земельні ділянки, якими вони зараз володіють»

За словами юриста - це широке поле для махінацій. У держкомземі кажуть, все буде чесно і прозоро.

Микола Калюжний, заст. голови Держагенства земельних ресурсів: «Якщо ви хочете дізнатися, де ваша або що з вашою земельною ділянкою, чи які розміри, чи ще шось інше, тоді ви йдете берете витяг або через деякий час, коли в Інтернеті можна буде, в законі таке прописано, ви можете зайти і взяти витяг про свою земельну ділянку самостійно.»

На думку юристів, єдиний шлях не допустити масового розбазарювання угідь – це залишити за земельним актом статус єдиного документу, який засвідчує право на ділянку. Для цього треба внести зміни до прийнятого влітку закону.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 669