Вітчизняна економіка мало приваблює закордонних бізнесменів.  За результатами рейтингу Doing business,  що проводився у ста вісімдесяти трьох країнах світу, ми опинилися майже в кінці списку країн за сприятливістю інвестиційного клімату. На 152 місці. Для порівняння, у країн регіону позиції значно кращі: Казахстан посів сорок сьоме місце, Польща - шістдесят друге, Молдова - на вісімдесят першому, Російська Федерація зайняла сто двадцяту сходинку. Найлегше в Україні бізнесу отримати кредит. За цим показником ми на двадцять першому місці. Набагато складніше відкрити бізнес, зареєструвати власність, сплатити податки.

 Олена Волошина, керівник проектів МФК в Україні: "Да, мы улучшились по открытию бизнеса. В украине на сегодняшний день требуется всего лишь 9 документов, и 24 дня, а в Грузии 2 документа и два дня. И вот здесь очень полезно посмотреть, что делают другие страны. "  

Досі в Україні важко розпочати й будівництво. До того як закласти першу цеглину, інвестору треба отримати двадцять один документ та зачекати більше року. Є у рейтингу й позитив для України. Зокрема, покращився загальний показник відкриття в Україні бізнесу.

Мартін Райзер, директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові: "Загалом, Україна зробила достатній прогрес, але недостатньо для того, щоб реально конкурувати і для того,  і щоб вийти на рівень достатньої ефективності. Це буде завдання України на наступні роки, а також для країн, які поруч з нею"

Кілька позитивних реформ не втримали на результати рейтингу. Так як почали працювати запізно. В першу чергу йдеться про спрощення процедур отримання дозволів на будівництво, обмеження кількості контролюючих органів. Не зайва й поява вичерпного переліку існуючих документів дозвільного характеру та відмова від надмірного ліцензування деяких видів діяльності. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 730