У Києві покажуть шедеври російського та українського живопису початку 20-го століття. Британський аукціонний дім напередодні торгів у Лондоні представить власні топ-лоти. 27 робіт попередньо оцінюють у понад 21 мільйон доларів.

Мистецтво для заможних. У столицю привезли шедеври живопису початку минулого століття. Це переважно авангардні та кубофутуристичні твори російських і вітчизняних художників. Зокрема Олександри Екстер, яку називають амазонкою українського авангарду. Вона багато мандрувала та поширювала у нас досі невідомі західні стилі. 

Ірина Мінервіно, старший спеціаліст із російського мистецтва: «Благодаря ей в студии здесь в Киеве напротив Оперного театра собирались все главные фигуры - такие как Богомазов и Лентулов. Благодаря ей вот в таких веселых вечерах развивался украинский авангард. Благодаря ей вот в таких веселых вечерах развивался украинский авангард».

Серед експонатів - кілька витворів класиків, зокрема Кисельова. Привезли до нас і "Ніч у Гібралтарі" Айвазовського. Цілком імовірно, що вона поб’є попередній рекорд за вартістю. Адже кілька днів тому одну з картин художника продали  більш як за 5 мільйонів доларів. Та сенсацією виставки стане полотно Кузьми Петрова-Водкіна "Натюрморт. Яблука і яйця".

Катерина Макдугалл, директор аукціонного дому: «На Украине масла Петрова-Водкина нет вообще. Во время Великой Отечественной войны было украдено то полотно, которое находилось в Русском музее. И по сути дела наша выставка - это единственная возможность увидеть, не выезжая из Киева холст, масло Петрова-Водкина, одного из лучших его периодов, каноническая работа».

 Це найдорожча картина експозиції. Торги стартуватимуть із майже п"яти мільйонів доларів. Та фахівці кажуть: багато робіт можуть пустити з молотка за значно більші суми, ніж їх попередньо оцінили.

Рето Барметтлер, спеціаліст з російського мистецтва: «Представлены очень редкие работы. Художников, которые очень редко появляются на рынке. Поэтому я думаю, что каждый коллекционер русского и украинского искусства будет биться за них».

Також на виставці покажуть витвори Михайла Ларионова, Зінаїди Серебрякової, Наталії Гончарової, Ісаака Бродського та інших майстрів. Триватиме експозиція три дні - із 27 по 29 квітня.

Наталя Андрійчук, Сергій Колодій, Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 776