Уряд Китаю «націоналізує» рідкісноземельні метали. Уже навіть задумали створити відповідний орган контролю. Щоправда, подібна ініціатива обурила інші країни світу. Адже рідкісні метали – головна складова високотехнологічного виробництва.

Китай оголосив про створення єдиної асоціації у галузі виробництва рідкісноземельних металів. Таким чином країна запроваджує жорсткий контроль за їх виробництвом та експортом. За планами уряду, дрібні промисловці мають зникнути внаслідок поглинання великими.

Су Бо, віце-міністр КНР з питань промисловості: «Державні підприємства в країні становлять 60 відсотків. Іще сорок - у приватній власності. Також присутній і нелегальний видобуток мінералів. Ресурсів у державі дуже мало. Тому ми повинні ефективніше контролювати це виробництво».  

Частка Китаю у світовому виробництві рідкісноземельних металів - 97 %. Тож Піднебесна стане світовим монополістом галузі. Ці матеріали необхідні для випуску електроніки, продукції військового призначення, а також в енергетиці, що пов'язана з відновлювальними джерелами. Нагадаємо: нещодавно Сполучені Штати, Японія і Євросоюз поскаржилися до Світової організації торгівлі на Китай за те, що він залишив квоту на експорт рідкісноземельних металів на рівні минулого року - трохи більше ніж 30 тисяч тонн. За оцінками експертів, за три роки попит на них зросте до 200 тис. тонн за рік. 

Антоніна Шешеня. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 571