Українських харчів для малят лише кілька відсотків. Виправити ситуацію взялись в уряді. На папері вже є Держпрограма розвитку виробництва продуктів дитячого харчування на 2012-2016 роки. Якщо її виконають - малюки  більше їстимуть вітчизняних сумішей, соків і пюре. 

Леонід Козаченко, голова спілки підприємців при Кабінеті міністрів України: «Для  того, щоб повністю модернізувати індустрію виробництва дитячого харчування потрібно близько мільярда доларів. Як перший етап.»

Кошти, які планує надати держава, - 643 мільйони гривень. Решту залучатимуть з інших джерел. Цього замало, кажуть гравці ринку.

Леонід Козаченко, голова спілки підприємців при Кабінеті міністрів України: "Основні кошти повинні прийти від приватних фінансових інституцій. Для того, щоб це сталось треба дати більше гарантій суб'єктам ринку." 

Харчовики переконують - Україна здатна випускати не лише для себе, а й працювати на експорт. Для цього треба провести стандартизацію продукції за європейськими нормами. Тобто, розробити нові стандарти, технічні регламенти, позначки на упаковках і маркування дитячої їжі.

Віталій Башинський, директор департаменту ветеринарної медицини: "Зараз у зв'язку із прийняттям цієї програми в нас збільшиться відповідальність і ми прийматимемо участь у її виконанні." 

Україна втрачає вісімдесят мільйонів доларів за рік, переконують харчовики. Це те, що отримують імпортери та іноземні виробники продуктів дитячого харчування на нашому рику. Хоча українські переконують, що можуть готувати якісніше та дешевше.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 476