Негода одних проблем додала – інших сліди замела. Та навіть сніг не зможе приховати весь бруд київських вулиць. Мільйони тонн непотребу за рік вимітають двірники столиці. Однак, екологи переконують є проблеми серйозніші. Київ стоїть на чотирьох бомбах уповільненої дії. Перша – станція аерації. Минулого тижня там сталася аварія. Власники кажуть, що на ремонт потрібно виділити 5 мільйонів доларів.  

Володимир Борейко, директор Київського екологічно-культурного центру: «Станция не только физически но и морально устарела. Эта авария чревата новой аварией. Я уверен, что ничего там заменено не будет. А на скорую руку покрашено, отрапортовано, что «все хорошо, прекрасная маркиза». А через некоторое время может произойти очередная авария.»    

У міністерстві екології та природних ресурсів взагалі не розуміють, чому станцію мають ремонтувати державним коштом. Оскільки 51% акцій знаходиться у приватних руках.

Тетяна Тимочко, президент Всеукраїнської екологічної ліги: «Це просто нагнітати якісь істеричні страхи для людей і головне це комусь потрібні гроші на це все.»  

А ще в Києві знаходяться 2 заводи з виготовлення ртуті та берилію. Також є міні Чорнобиль – інститут ядерних випробувань із власним реактором. Знаходитись, а тим паче жити поруч із цими об’єктами  небезпечно.

Володимир Борейко, директор Київського екологічно-культурного центру: «Радиоактивные отходы просто по определению не должны  находиться в городе. Потому, что наука не знает, как они могут повести себя во времени. Какая реакция там может происходить. Поэтому считается что отходы должны находится, как можно дальше от людей.»

За таким принципом із небезпечним брудом поводяться в Європі. Приміром у Німеччині хімікати зливають у спеціальні цистерни, що знаходяться глибоко під землею. У Сполучених Штатах Америки жертвою відходів є пустеля Невада. І лише українці  й надалі вживають отруйну воду. Однак, і найчистіше місце у столиці все ж є. Екологи кажуть, що це - Конча-Заспа. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 718