За попередніми підрахунками, у 2011-му Нафтогаз купив у Газпрому 40 мільярдів кубометрів блакитного палива. Це майже відповідає мінімальному контрактному обсягу, який становить 41 мільярд кубів за рік. Плани на наступний – 27 мільярдів ресурсу. Таке зменшення, на думку фахівців, пов'язано з тим, що минулого року Україна повернула 13 мільярдів кубів газу компанії Росукренерго. Як відомо, зробити це примусив Стокгольмський арбітраж. У 2012-му такі обсяги нам не потрібні. Однак, Газпром і досі не затвердив заявку від Нафтогазу. І погрожує позовом до того самого суду у Стокгольмі.

Володимир Омельченко, експерт з енергетичних питань: «Так, як були підписані додаткові угоди до основного контракту після харківських угод, де в окремих пунктах 6,5 і 6,6 скасовуються штрафні санкції. Повітря ми сплачувати не мусимо. І не можемо. Тому, що нам дуже важко оплачувати по тій ціні, яка зараз є природний газ, який ми споживаємо.» 

Зараз в українських підземних газосховищах є майже 15 мільярдів кубометрів ресурсу. Цього  споживачам цілком достатньо на перший квартал цього року. Фахівці підрахували – за 17 днів січня блакитного палива в державі спожили близько трьох мільярдів кубів. Виходить, що за добу – майже 220 мільйонів. Якщо й надалі відбирати його в таких обсягах, то до кінця опалювального сезону в підземних газосховищах країни залишиться технологічний мінімум.

Дмитро Марунич, експерт з питань енергетики: «Це приблизно 6,7 мільярдів кубометрів. Це проста статистика, якщо не змінювати обсяги відбору, і продовжити це робити останні 3 місяці, які нас відділяють від закінчення опалювального сезону. 6,7 мільярдів – це майже технологічний мінімум. Це вже небезпечно для того, щоб відновити нормальну схему роботи газосховищ. Тому, що в уряді це все добре розуміють.»

Тому наприкінці лютого або на початку березня збільшать обсяги закупівлі у Газпрому. Експерти не виключають, до того часу – вже за новою ціною. А поки що Нафтогаз економить. Уже скоротив середньодобове споживання імпортного ресурсу на 50 мільйонів кубометрів. До близько 85 мільйонів на добу.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 504