Розлучитися удвічі складніше, якщо доводиться ділити бізнес. Без суду часто не обійтися. Існує чинне українське законодавство, яке, власне, й регулює майнові відносини між подружжям. Проте визначені норми не завжди дозволяють справедливо розв’язати непорозуміння. Під час розірвання шлюбу все набуте за час спільного життя майно чоловік і дружина ділять порівну. За законом…

 

Михайло Ілляшев, керуючий партнер юридичної фірми. «З цією ситуацією є певні проблеми оскільки законодавство України не дає нормальний інструментарій для того щоб поділити корпоративні права у випадку розлучення. Звісно, якщо мова йде про те що сторони не домовилися, як їх ділити. Якщо чоловік і жінка домовились, то вони ділитимуть це все без проблем.

Якщо ж справа доходить до суду, то вони стикаються з величезними проблемами. не лише з точки зору оформлення відносин між собою. Чи оформлення на себе корпоративних прав, а й інколи і з іншими партнерами по бізнесу. Оскільки можливо, що хтось мав три чи чотири партнери.

І тепер коли суд присудив ці корпоративні права одному з цих партнерів - його дружині. Інші партнери не хочуть бачити її серед свого складу. І можуть створювати величезні перешкоди. Наприклад ТОВ, для того щоб ти став повноправним власником своєї частки, то повинні бути зареєстровані зміни до статуту.

Якщо інші учасники не збираються підписувати або не збираються проводити збори, то відповідно ти не можеш реалізувати свої права власності. Отримав рішення суду, що це твоя половина приміром корпоративних прав. Де-юре ти їх не маєш, не можеш їх продати, отримувати прибутки. І це рішення суду залишається в повітрі.

Ми рекомендуємо, що якщо мова йде про велику кількість різних бізнесів, щоб розподіл через суд таких корпоративних прав відбувався: в одній компанії всі корпоративні права чоловіку. В іншій компанії всі корпоративні права жінці».

 

Юристи рекомендують не забувати про шлюбний договір. В Україні,такі укладають вкрай мало. За кордоном – це порятунок для багатих і шанс для бідних. Оскільки після розлучення чоловік, наприклад, своїх статків не втрачає, а дружина отримує чималу частку його майна як компенсацію. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1012