Сюжет журналіста про умови утримання в’язнів у Лук’янівському СІЗО - потрапив у ціль. Попри відхрещування представників Пенетенціарної системи, прокуратура порушила кримінальну справу проти наглядачів тимчасової в’язниці. 

Читайте також: В Украине – 1767 пожизненно заключенных

90 % фактів про Лук’янівське СІЗО - брехня. Заявили у пенітенціарній службі. У скандальному фільмі про жахливі умови в ізоляторі журналісти показали кадри, зняті самими затриманими на мобільні телефони. Бути доказами у суді - вони не можуть.  

Олександр Лісіцков, голова Пенітенціарної служби: «Фактов за деньги предоставления услуг или передачи телефонов, у нас таких фактов нет. То, что попадают эти запрещенные предметы, такие факты есть. За тот год мы изъяли порядка 5 тысяч телефонов».

Депутаты шокированы украинскими тюрьмами и СИЗО

Утім прокуратура такого оптимізму не поділяє. 

Сергій Кравченко, начальник відділу прокуратури міста Києва:  «Кримінальна справа порушена у зв’язку з неналежним виконанням своїх службових обов’язків працівниками слідчого ізолятора, що призвело до порушення порядку та умов тримання ув’язнених конкретні факти будуть дорозслідуванні у ході кримінальної справи».

БЮТ-Б хочет показать всем депутатам тюрьму

Костянтин Усов, автор фільму: «Прокуратура двічі мене допитувала. Погроз не було. Тим більше я більше переживаю за тих людей, які допомагали створювати це розслідування, перебуваючи в СІЗО, ніж за себе».

Лук’янівському слідчому ізолятору вже понад півтора століття. За цей час там жодного разу не робили капітального ремонту. Але проблем із каналізацією і водопостачанням затримані не мають, переконують керівники Пенітенціарної служби.  Та і годують ув’язнених нормальнона 7 гривень на день.

Едуард Багіров, правозахисник: «Можно ли там находится. уже была проверка и Генпрокуратуры, и санитарных служб нельзя. СИЗО надо закрывать сегодня же, но куда деть людей».

Тим часом, фільмом уже зацікавилися народні депутати. Переглянути журналістське розслідування вони хочуть на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради. Запросили до сесійної зали і голову пенітенціарної служби.

Тетяна Наконечна, Юрій Макарчук, телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 482