Отримати соціальну допомогу від держави можуть родини, в яких дохід на одну людину менший ніж прожитковий мінімум. Однак якщо й цих надходжень мало - це не гарантує, що вам нададуть фінансову підтримку. Причин для відмови чимало. Зокрема коли в сім"ї протягом трьох місяців працездатні особи не мали роботи, не навчалися і не перебували на обліку в центрі зайнятості. Або якщо у вас є більше ніж 60 соток землі, яку бідна родина не використовує для прибутку. Допомоги не одержите й у разі покупки  дорогої речі.

Віра Хоптинець, юрист. «Якщо зясовано, що на протязі 12 місяців, що передують моменту звернення в соціальну службу про надання соціальної державної допомоги один із членів сімї зробив покупку, яка перевищує 10 мінімальних прожиткових мінімумів - це приблизно 10 тисяч гривень, тобто якщо ви купили наприклад плазмовий телевізор, чи холодильник ви вже не маєте статусу малозабезпеченої сімї».

Не нарахувати соціальну допомогу можуть і за зайві квадратні метри. На кожну людину відводять 21 метр. Плюс ще десять із половиною на всю сім"ю. Якщо сукупна площа не перевищує норму можна мати навіть дві квартири чи будинок на додачу.

Віра Хоптинець, юрист. «Наприклад якщо у вас сімя складається з 4 осіб, то рахуємо так - 4 множимо на 21 і додаємо 10.5 квадратних метрів на всю сімю. Це виходить 96 квадратних метрів. Якщо площа загальна двох приміщень перевищує цю цифру тоді ви також не маєте права на соціальну державну допомогу».

Якщо ж сім"я планує продовжити брати гроші з держбюджету ще півроку - це буде нелегко. Профільні служби перевірять чи не відмовився хоча б один працездатний родич від заробітку. Інакше уріжуть виплати наполовину.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 594