Ще місяць тому фінустанови активно купували застраховані зобов'язання. Точніше міняли прості ОВДП на валютні. Дохідність яких прив'язана до курсу долара. Загалом банки вклали в державні цінні папери 6 мільярдів 297 із половиною мільйонів гривень. Та нині попит впав і на ці папери. 

Ерік Найман, експерт фінансового ринку: «Тому що дві причини - малі процентні ставки, і друга причина - є ризик держави. Перед виборам и мало бажаючих купувати цінні папери держави… може бути дефолт. Тобто інвестор думає не тільки про дохід, а і про ризики.»

Основними покупцями валютних зобов'язань були дві категорії банків - державні та з іноземним капіталом. Перші забирали майже 70% усіх паперів. А ринковими, були не більше ніж 30% зобов'язань. Нині у держструктур грошей поменшало, а для іноземців пропозиція Мінфіну не цікава. 

Олександр Савченко, екс-заступник голови НБУ: «Банки с иностранным капиталом больше не имеют ни возможности, ни желания эти ОВГЗ выкупать. По крайней мере в тех объёмах, которые запрашивает Минфин Украины. А другие желающие не проявляют интереса. Первая проблема: по-прежнему нет денег в банковской системе и на оплату счетов Минфина.»

Не виявляють інтересу до валютних ОВДП і нерезиденти. Їм простіше придбати євробонди держави зі схожою дохідністю. Відтак, стимулювати попит на валютні зобов'язання, можна лише  підвищенням відсотків або почати девальвацію гривні. Утім, Кабмін на зростання дохідності не піде. А курс обіцяє тримати і далі. Тож і випуск валютних паперів втрачає сенс.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 609