Традиційно найбільшим вкладником в українську економіку залишається Кіпр. Він дає третину всіх інвестицій. Утім, насправді левова частка – це кошти не іноземного, а вітчизняного бізнесу. Острів вважають однією з найбільших офшорних зон світу. Там підприємці ведуть свої справи без особливих затрат. На відкриття бізнесу необхідно усього кілька днів, а податок на прибуток - найменший у Європі. Він становить усього 10%. Якщо ж компанія не є резидентом, то взагалі може забути про стягнення. Враховують лише прибутки, отримані на острові. Не пасуть задніх і Британські Віргінські острови. Вони дали українській економіці півтора мільярди доларів. Минулого року урядовці вирішили розширити перелік податкових гаваней. Мовляв, нехай буде не 33 офшорні зони, а 68. Однак, усі операції з ними необхідно обкласти 12-процентним податком. Виручку планують направити до бюджету Пенсійного фонду. А це - майже 3 мільярди гривень на рік. Утім, законопроект і досі не став законом. До речі, у цьому документі - ні слова про Кіпр. Мовляв, він - член ЄС.

Юрій Полунєєв, член комітету Верховної Ради з питань фінансів: «Україна у цьому контексті притримується правил і рекомендацій ФАТФ. І сьогодні по цій роботі Україна досягла суттєвих результатів. І до нас немає практично зауважень стосовно роботи із тими чи іншими недозволеними юрисдикціями.»

Бізнесмени кажуть: боротися з офшорами - все одно, що з вітряками. І причина навіть не у низькому рівні оподаткування за кордоном, а в не підйомних поборах в Україні. Так, іноземних підприємців жахають  ставки окремих зобов'язань. Тому вони або взагалі не йдуть на вітчизняний ринок, або працюють у тіні. У деяких  країнах світу перед підприємцями відкриті усі двері.

Анна Дерев'янко, виконавчий директор ЄБА: «Компанії, що хочуть прийти в будівництво нових заводів - вони отримують нульові земельні податки, вони отримують землю іноді безкоштовно. Їм просто пропонують різні речі для того, щоб компанія просто прийшла, створили робочі місця

Допомагають вітчизняному бізнесу вийти в офшорну зону спеціальні юридичні контори. Вони ж порекомендують, куди вигідніше виводити фінанси. Створення подібної компанії коштує в середньому півтори тисячі доларів. Таку ж суму доведеться викласти за річну підтримку юридичної адреси. На все про все - кілька днів. Хто власник новоспеченої  фірми - дізнатися практично неможливо. Саме завдяки офшорним зонам українські багатії стають усе заможнішими, пересічні найманці живуть без майбутнього, а пенсіонери рахують копійки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 619