Вас звільнили «за власним бажанням» а ви ні сном не духом, і навіть не підозрювали про це. Для українських роботодавців - це, виявляється, звична практика. І найчастіше їм такі дії минаються безкарно, кажуть юристи. Адже люди зазвичай навіть не знають про свій новий статус. За однією зі схем керівництво в письмовому вигляді сповіщає співробітників про майбутнє звільнення в зв'язку з реорганізацією, і вони впевнені, що їх скоротили.

Михайло Ілляшев, керуючий партнер юридичної фірми. «Українське законодавство детально описує, як проводити скорочення персоналу під час реорганізації підприємства. Всі проблеми починаються тоді, коли підприємець хоче зробити щось швидше ніж це передбачено законом. Встановлено законом, що ти повинен попередити за два місяці. Ти повинен попередити. Встановлено законом, що ти повинен виплатити вихідну допомогу. Виплачуй її.

Існує черговість. Про це також часто забувають, що коли стоїть питання про скорочення двох осіб з числа п’яти працівників одного рівня, які займають однакові посади, то є черговість де враховується і досвід роботи чи то мати одиначка. Є багато таких факторів. Їх слід враховувати, коли ти обираєш кого звільнити.

Якщо ти хочеш звільняти людей швидше ніж попередивши за два місяці то тут лише один шлях. Домовлятися з цими людьми. Сідати за стіл переговорів і укладати угоди про припинення трудових відносин. Але ці умови є індивідуальними у кожному випадку. Законодавством не встановлено, що потрібно врахувати, а чого ні. При припиненні трудових відносин за домовленістю обох сторін».

Керівництво не має права вимагати від підлеглих написати заяви про звільнення за власним бажанням, оскільки це протизаконно. За словами юристів, коли вже таке трапилось, ви можете відновитись на роботі через суд, або одержати компенсацію.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1317