Прописали когось у квартирі, а тепер плануєте її продати? - Маєте повне право зробити це. Але якщо в помешканні прописані малолітні діти, потрібно отримати згоду органів опіки. Коли ж інші жителі не хочуть виїжджати, новий власник може звернутися до суду, щоб виселити їх.  

Артур Кіян, юрист. Права і обов’язки зареєстрованих у певному помешканні осіб врегульовано Житловим кодексом та Цивільним кодексом України. Факт прописки особи в квартирі потребує згоди всіх власників цієї квартири. Тобто вони мають надати відповідні заяви до реєстраційного органу. Зазвичай цим органом виступають житлово-експлуатаційні контори. Відповідно факт прописки не надає право цій особі, яку реєструють. Право власності на відповідну квартиру. Оскільки реєстрація в квартирі викликає лише один наслідок - це право користування. Зняти з реєстрації можливо в добровільному порядку, якщо особа повинна подати відповідну заяву до реєстраційного органу. Або в судовому порядку. Особа може бути знята з реєстраційного обліку у випадку, якщо вона якимось чином перешкоджає іншим членам родини, іншим, хто прописаний у цьому житловому приміщенні, нормально жити і співіснувати, тобто вчиняє навмисні дії на пошкодження житлових умов, на пошкодження речей. Якщо мову вести про приватний житловий фонд, тобто ті квартири, які є в приватній власності, то тут відповідно члени сім"ї, які протягом року не проживають в квартирі або будинку, вони втрачають право користуватися цим житлом.

Якщо йдеться про громадський та державний житловий фонд, то право користуватися приміщеннями за умови відсутності особи зберігається за нею протягом шести місяців. Та коли є поважні причини, приміром строкова військова служба,тривале відрядження, тимчасовий виїзд на лікування або навчання,цей строк можуть продовжити.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 796