До кінця року Верховна Рада затвердить порядок продажу націоналізованих банків. У документі пропишуть - колишні власники цих фінустанов, а також офшорні компанії не матимуть права їх купити. Допомагатиме  приватизації  інвестиційний банк, міжнародна юридична фірма або їх об’єднання. За це отримає комісійні.

Андрій Полунєєв, голова профільного підкомітету Верховної Ради: «Не кожний радник міжнародний сьогодні візьметься продати в Україні ре капіталізований банк. Тому умови мають бути достатньо гнучкими. А там прописується, що радник має мати представництво в Україні, в шести країнах ЄС, ну хто взагалі писав ці умови?» 

Купувати пропонують одразу весь пакет акцій проблемної фінустанови, якщо знайдуть інвестора. Нині попит на банківські активи в Україні  й без того невеликий.

Віталій Хомутиннік, голова комітету ВР з питань фінансів: «Цей проект, він є в переліку невідкладних, так би мовити, і погоджених з МВФ. Для того, щоб отримати наступний транш. Це одна з умов, щоб держава мала повноваження і механізм продажу докапіталізованих банків.»

На капіталізацію проблемних банків держава витратила 26 млрд грн. Вони стільки не коштували навіть у найкращі передкризові часи.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 598