В Україні майже тридцять тисяч дітей, яких можна всиновити. З року в рік усе більше хлопчиків та дівчаток знаходять батьків. Які вимоги висуває держава до тих, хто наважився всиновити дітлахів?

Більше ніж півтори тисячі сімей в Україні чекають усиновлення понад три роки. Причина - хочуть стати батьками найменших. Найчастіше разом із заявою пари вказують, яке саме дитя вони хочуть взяти на виховання. Тим, хто вагається, радять пройти кількамісячний тренінг, де фахівці порадять, із дитиною якого віку, статі й навіть характеру батьки порозуміються найкраще. Психологи кажуть: найскладніший період - кілька місяців після усиновлення, коли починає розсіюватися образ ідеального малюка.

Алла Кіщинська, психолог: «Ребенок конечно счастлив и рад, но он ребенок, он капризничает. И родители начинают либо агрессивно относиться к ребенку, говорить, что он неблагодарный либо винить себя, что они что-то не так делают. Нормально, когда время от времени есть непонимание».

Щоб всиновити дітей, необхідно зібрати такі документи: копію паспорта, довідку про зарплату за останні півроку, свідоцтво про шлюб, висновок про стан здоров"я та довідку про несудимість. І віднестИ їх до служби у справах дітей.

Лариса Виноградова, заступник міського голови м. Бровари: «В десятиденний термін ми зобов’язані прийти описати житлово-побутові умови сім'ї і підготувати висновок і сім"я вже за 10 днів має право звертатися до служби у справах дітей, будь-якої по всій території України».

Усиновлювачем може стати не тільки подружжя, а й окрема особа. Віднедавна різниця у віці дитини та майбутніх батьків не має значення. Раніше мінімально допустима становила 15 років, максимальна - 45. Рішення про усиновлення відтепер ухвалює суд, а не місцева влада.

А з 2010 року держава виплачує за усиновлену дитину будь-якого віку одноразову допомогу, - 25 тисяч гривень, як після народжені першого малюка. Щоправда, куди батьки витрачають ці гроші та в яких умовах виховують нового члена своєї родини, періодично перевіряють працівники соціальної служби.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1590