До вас часто приходять податківці? - Тоді ви повинні знати, які права маєте. Вони прописані у Фіскальній конституції. Зокрема, митарі можуть проводити перевірки виключно за наказом та направленням начальника ДПС. І у самого ревізора має бути відповідне посвідчення.   

Олександр Кудрявцев, юрист. «Підприємець, коли до нього заходить податковий ревізор, має право і зобов’язаний перевірити: по-перше, посвідчення, по-друге, направлення на перевірку. Сам підприємець на вимогу податкового органу не зобов’язаний надавати оригінали документів. Бо дуже часто податківці вимагають оригінали, особливо первинні. Коли перевіряючий відмовляється розписатися у журналі перевірок, це є підставою для підприємця відмовити йому у перевірці. Якщо ця перевірка планова, то відповідно податковий ревізор, він попереджає за 10 днів або під розписку або листом із повідомленням про вручення про те, що такого-то числа в такий-то час буде проведена планова виїзна документальна перевірка. Якщо підприємство порушує: не подало звіт, неправильно нарахувало якийсь податок на прибуток, неправильно нарахувало ПДВ, в цьому випадку податкова інспекція має право провести позапланову перевірку. Позапланова виїзна перевірка без попередження. Підприємства податкова інспекція поділяє на за класом ризику на 3 групи: великого ризику, середнього ризику і незначного ризику. Незначного ризику підприємства раз в 3 роки перевіряються, середнього ризику раз в 2 роки, і високого ризику - раз на рік. До високого ризику можна віднести підприємства, які, наприклад, здійснюють експортну або імпортну торгівлю».

Такі перевірки не повинні тривати більше ніж місяць. Цей термін можуть продовжити на 15 днів для великих підприємств, на 10 - для середніх і на 5 - для малих. Контролери мають право вимагати документи лише стосовно тієї діяльності, щодо якої вони проводять ревізію. Про це має бути зазначено у наказі та направленні.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 6064