Бажаєте зняти депозит раніше, ніж це передбачають умови договору? Без проблем. Жоден банк не може Вам відмовити. Утім, про своє рішення потрібно попередити хоча б за п"ять днів. Деякі фінустанови у такому разі видають лишЕ ту суму, яку вклав клієнт. Натомість усі відсотки автоматично переходять до скарбнички банку. Якщо ж працівники установи усіляко намагаються затримати видачу грОшей -  подавайте до суду. Рішення бУде на кОристь вклАдника.
 
АНАТОЛІЙ СОБОЛЕВСЬКИЙ
ЮРИСТ
 "Але знову ж таки, це не означає, що ви отримаєте свої кошти, тому що у нас рішення суду просто не виконується. І кримінальний кодекс говорить, що є відповідальність за умисне ухилення від виконання рішення суду. Саме ключове слов "Умисне". Банк посилається на то, що немає коштів. Ми видали кредити - коштів фізично немає. Якщо можна було би доказати, що у банка є ресурс, є кошти. Вони видають, наприклад, кредит, у той час, коли вони  мені не повертають депозит, то теоретично можна було би пробувати притягувати до кримінальнох відповідальності посадових осіб, які за це відповідають."

Гірша ситуація, якщо у банку діє тимчасова адміністрація. Вклади достроково видають у крайньому разі - скажімо, якщо клієнту необхідна термінова операція. Однак потрібно мати відповідну довідку. У часИ кризи деякі фінустанови масово пропонували людям оформлювати переустУпку права вимОги.
 
АНАТОЛІЙ СОБОЛЕВСЬКИЙ
ЮРИСТ
"Пропонувалося, от у людини є кредит на таку ж суму, у яку ви маєте депозит, банк врахунок погашення депозиту переуступав вам право вимоги на погашення кредиту. Тобто, в на тих же самих правах, які були передбачені у кредитному договорі, з усіма штрафними санкціями, пеньою і відсотками, ви маєте право вимагати ці кошти у фізичної особи, у якої є кредит."
 
Такі пропозиції деякі банки роблять і нині - кажуть експерти. Утім погоджуватися на це не варто. Адже фінустанова автоматично знімає із себе будь-якУ відповідальність за те, яким чином між собою розбиратимуться клієнти. Якщо той, хто взяв позику,  не поспішає віддавати вам, скажімо, відсотки - доведеться позиватися до суду. Утім, така тяганина може тривати роками.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1258