Немає кадастрового номера - не будей і грошей. Згідно із законом, який напередодні ухвалила Верховна Рада, кредит під заставу землі можна буде отримати, лише якщо ґрунти матимуть кадастровий номер. Високопосадовці кажуть: відтак правопорушень у цій сфері поменшає. Бо іноді банки отримують у заставу земельні ділянки не наділені правом власності.

Ростислав Кравець, юрист. «Це також зумовлено шахрайськими схемами, які існували а також неможливістю більшості фінансових установ, які видавали кредити під таку землю, в якої немає кадастрового номеру, на сьогоднішній день оформити та її продати. Тобто дуже часто фінансові установи фактично отримували в заставу землю, яка немає кадастрового номеру. А лише виділена на місцевості в натурі. І на сьогоднішній день саме встановити межі цієї землі, кому вона належить і яким чином її в подальшому продати на відкритих аукціонах,торгах, у фінансових установ немає такої можливості. Тобто фактично ця земля, хоча й фінансова установа і звертає на неї стягнення, но вона ніякої користі і грошей не може повернути за тими позиками та кредитами, які були видані. Це і було в першу чергу саме пов’язане з захистом фінансових установ, таких махінацій та пов’язано, я так розумію, що дуже багато було видано коштів на рефінансування Нацбанком саме під такі застави. В багатьох випадках нотаріуси і так не посвідчували договори іпотеки, якщо був відсутній кадастровий номер. Однак це зараз більш чітко врегулювали. Також в практиці дуже часто зустрічаються такі випадки, коли в договорах застави іпотеки зазначається, що земельна ділянка перейде в іпотеку після оформлення свідоцтва права власності на неї. Тобто фактично теж без надання існуючого кадастрового номеру. Це також унеможливлює фінансовим установам звертати стягнення на такі земельні ділянки».

Фахівці радять: щоб отримати кадастровий номер, потрібно звернутись до управління земельних ресурсів. У вашому місті. Спеціальна комісія, яка виділяє землю, надасть їй відповідний номер. А вам – свідоцтво.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2829