Підкуп та навмисне псування бюлетенів. Це найпоширеніші порушення закону під час голосування, зафіксовані комітетом виборців. Наймасовішими є саме так звані "каруселі". Коли виносять з дільниці порожні бюлетені, а кидають до урн уже заповнені заздалегідь. Їх спостерігачі від комітету виборців зафіксували у 8 регіонах. Українці ж свої голоси продають не  лише за гроші. Беруть і алкоголь і харчові пайки.

ВІДЕО У Дніпропетровську голоси виборців купували за харчі по 25 копійок

Олександр Черненко, голова комітету виборців України: "Певні порушення є серйозні, і вони можуть вплинути на результат. В першу чергу підкуп і можливо на деяких дільницях аномально висока кількість голосувань на дому. тобто їх кількість не така вже й велика, але в даних конкретних дільницях це може вплинути на результат".

ВІДЕО: У Маріуполі голосували у протигазах

Окремі фальшувальники навіть не морочаться з вигадками, кажуть спостерігачі  - і наводять відео, де видно, що вкинуті бюлетені були товстими стосами. Таке видовище  зафіксували в Донецьку - на 41 окрузі.

Див. також: Політичний бомонд на дільниці: Як політики за себе голосували

Чимало бюлетенів просто псують. Зокрема за допомогою печатки "вибув" на багатьох дільницях виключили з перегонів одну з партій. Хоча насправді позначку мали б поставити навпроти іншої. У центрвиборчкомі кажуть, у більшості випадках це не плутанина, а навмисний вплив на результати голосування.

ВІДЕО: Як голосували панди

Жанна Усенко-Чорна, член Центральної Виборчої Комісії: "Бюлетень в якому невідповідно до рішення ЦВК проставлено штамп вибув вважається недійсним. І не залежно від того за кого віддав би голос виборець такий виборчий бюлетень все одно визнається не дійсним, тому головною жертвою , які втрачають від таких нерозважливих рішень комісій є громадяни України".

Найбільше порушень спостерігачі виявили у Києві, Одеській, Закарпатській, Вінницькій та донецькій областях. А от міжнародні спостерігачі про результати своєї роботи звітуватимуть не поспішають.

Див. також: Вибори 2012 - мають найбільше порушень за останні кілька років

Вальбург Габсбург Дуглас, спостерігач від ОБСЄ: "Зараз наші спостерігачі працюють на виборчих дільницях, а вже завтра у нашій заяві ми проаналізуємо ситуацію із голосуванням в Україні".

Спостерігачі не виключають, що чимало порушень буде виявлено і під час підрахунку голосів. Тож говорити про масштаби фальсифікацій зарано.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: политика выборы голосование
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1417