Росія готова йти на поступки. "Газпром" може знизити ціну на блакитне паливо для Євросоюзу на 7-10%. Однак тільки за умови, що країни збільшать обсяги закупівель ресурсу. Торік російський монополіст продав у держави далекого зарубіжжя 150 мільярдів кубометрів газу за середньою ціною 384 долари за тисячу кубів. За оцінками компанії, цього року середня вартість блакитного палива становитиме 415 доларів. До речі: це на один долар менше, ніж наразі платить Україна.

Дивіться також: Українські ТЕЦ переведуть на вугілля

Україна не зможе звільнитися від російської газової залежності. Або хоча б істотно зменшити споживання імпортованого ресурсу. А заявлені урядом плани переходу на вугілля - нереальні. Адже 80% котлів у промисловості й теплокомуненерго працюють на блакитному паливі. Перехід на вугілля вимагатиме величезних затрат. Газові котли доведеться викидати на звалище. Натомість - ставити нові. Один потягне на 50 тисяч євро.

Юрій Корольчук, експерт з енергетики: «Це ж буде вугілля спалюватись там. А для вугілля потрібна територія, складські приміщення. Потрібні, де відвали будуть використаного вугілля. Зрештою, головний момент те, що крім того, що купувати котел один, треба ставити систему очистки від викидів СО-2».

Читайте також: Переходимо з газу на вугілля

Іще одна можливість скоротити імпорт - збільшити обсяги видобутку власного газу. Щороку українці споживають у побуті 18 мільярдів кубометрів блакитного палива. Саме стільки й видобуваємо. На обігрів помешкань мусимо використовувати дорогий, російський. Експерти кажуть: компанії можуть викачувати на порядок більше. До того ж власний ресурс коштуватиме приблизно 400 гривень за тисячу кубів. А не 400 доларів, як купуємо зараз у північної сусідки.

Іван Діяк, дійсний член нафтогазової Академії наук: «Ми б просто добували мільярд-півтора мільярда кубометрів газу. Щоб підключити треба 14 з половиною кілометра труби проложити на берег. За нашими підрахунками десь 150 мільйонів доларів. Ви знаєте, що сьогодні газ в Росії 416 доларів».

Як відомо, в уряді вирішили обмежити обсяги закупівлі російського газу. Про це заздалегідь повідомили офіційну Москву. В Кабміні підрахували: на усі потреби у 2012-му державі знадобиться, максимум, 27 мільярдів кубометрів. До цього вкладалися аж у 50.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 633