Копійка нічого не варта. Вирішили у Нацбанку та зважилися "списати" найдрібніші українські монети. Срібний одно - та дво-копійчаний дріб’язок обходиться державі надто дорого. Однак позбуватися його треба обережно. Копійка може коштувати дуже дорого.

 

На виготовлення однієї копійки держава тратить цілих 16, а от людям знецінений дріб’язок не потрібен і задарма.

Дивіться також: ДПС кличе українців декларувати доходи у "конвертах"

Ми вирішили перевірити, чи дорожать люди копійкою. 10 гривень дріб’язком кинули просто під ноги громадянам. Простояли хвилин двадцять. Підібрати монети охочих так і не знайшлося. Навіть серед пенсіонерів.

У самих торба копійок і навіть у хлібному магазині – не приймають, то нащо їх збирати?

Дивіться: Бідний і бідніший бідного: 40% українців живуть на копійки

У Нацбанку кажуть, протягом року знецінені монети припинять карбувати. Уже готують відповідне рішення. Крамниці до  цього готові. Кажуть, аби позбутися білого дріб’язку на касах уже почали навіть спеціальні програми встановлювати.

Дмитро Циганков, директор з маркетингу торговельної мережі: "Ввели такой сервис, когда можно мелочь до гривны перевести на власний рахунок в качестве бонуса. Ускоряется робота кассира, мелочь не валяется по карманам, вы не ходите, как погремушка с этой мелочью".

Дрібну решту забирають одиниці покупців, кажуть продавці, а ось більшість - срібний дріб’язок залишає чи викидає поруч із касою.

Олександр, покупець: "Оставляю так – А чому? – Неудобно забирать, много мелочи, неудобно просто, да и одна-две копейки – пускай лежат".

Тамара, покупець: "Они не нужны никому, ну зачем, уже бы округлили, а то постоянно целый кошелек мелочи, в магазине сдачу не дают по копейке – по две и ты тоже им не даешь, они прощают уже это".

Дивіться: Не маєш грошей – помирай. В Україні щодня з життя йдуть понад 200 людей

Копійки зайвими ніколи не бувають у домі дизайнерки Вікторії Бартош. Для неї - це безцінний матеріал для творчих робіт. Близько гривні пішло на її першу картину, котру жінка здекорувала ще кілька років тому.  Каже, для творчої реалізації  копійки підходять ідеально.

Вікторія Бартош, художник-декоратор: "Це взагалі універсальний матеріал, його можна приклеїти на будь –що, починаючи від суперклею, дитячого олівця, ПВА, гарячий клей – чим завгодно і приклеїти можна до будь-якої поверхні, бо у них дуже легкий сплав".

Поки копійки не скупили мисткині, ними торгують за кордоном - переплавляють на біжутерію. Або продають колекціонерам. Ціну дріб"язку добре знає нумізмат Максим Загреба. Дослідник монет застерігає: продавати рідкісні копійки в Інтернеті не варто, там за них пропонують всього 200-300 гривень, насправді ж на дво-копійчаній монеті можна заробити навіть 8 тисяч.

Це цікаво: К каким последствиям приведет изъятие из оборота копеек

Максим Загреба, нумізмат: "Коли питають про цінні дві копійки – це мається на увазі 2 копійки 92-го року.  Фактично, це пробна монета, яка карбувалася близько ста штук, фактично в обігу побачити неможливо, вся вона розійшлась десь по колекціонерам, музеям".

Однак непотрібні сьогодні одинички-двійки можуть теж подорожчати. Якщо в Італії знецінений дріб"язок використовували для виготовлення дешевих ґудзиків, то українські нержавіючі копійки можуть стати справжнім національним брендом і перетворитися на  дефіцит.

Читайте: Нацбанк до конца года не откажется от чеканки 1 копейки

Вікторія Бартош, художник-декоратор: "Дуже зручні, вони не ржавіють, вони блискучі, вони – кругленькі, чепурненькі, вони будуть дуже-дуже модні".

Христина Гавриш, Володимир Февчук та Андрій Ярковий, Новини,  телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: банки дефицит монета копейки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5776