Маргарита Кузьміна, журналіст : " Отримати лікарняний без хвороби або сходити на прийом до спеціаліста не за місцем прописки - реально. У лікарнях навіть існують неофіційні розцінки на такі послуги. І пацієнти часом самі з радістю платять по них".

Хабарів з нього не вимагали – сам давав. І цукерки з вином носив, і грошима віддячував, - розповідає київський бізнесмен Афанасій. Так  отримав закордонного паспорта, відкрив приватне підприємство, і лікувався.

Афанасій Адельштейн, підприємець : " Мне надо было больничный открыть, я тогда дал 200-ти гривен  где-то на неделю , то есть, каникулы себе сделал за 200-ти гривен на 7-мь дней, что тоже считаю, дешево, лояльно".

Читайте також : В Україні презентуватимуть звіт ООН про стан протидії корупції

Гроші, - каже Афанасій, - допомагають питання вирішувати швидко, у чергах довго не стояти. І чиновники, і лікарі після презенту виявляють більше зацікавленості.

Афанасій Адельштейн, підприємець :  " А вам непротивно давать деньги за то, что в принципе можете получить бесплатно? Мне противно, но, в наших реалиях деться некуда".

Минулого року за рівнем корупції Україна посіла сто п’ятдесят друге місце зі ста вісімдесяти двох можливих. Це дані Міжнародної організації Transparency International. Нині ситуація, - не поліпшилась, кажуть юристи. І серед лідерів - медицина.

Корисно знати : В ЕС считают, что Украина плохо борется с коррупцией

Костянтин Тарасенко, доцент кафедри конституційного права НАВС : " Медицина на сегодняшний день финансируется очень мало. 2,5% от ВВП, насколько я знаю в Европе. В мире все-таки этот уровень достигает 7,5%".

Чи не панацеєю для цієї сфери спеціалісти називають страхову медицину. Пацієнти купуватимуть поліси і в разі потреби безкоштовно лікуватимуться в закладах. А клініки отримуватимуть виплати від страхових компаній і зможуть більші оклади встановлювати фахівцям. Щоправда, юристи радять врахувати досвід реформування медицини у сусідів.

 Костянтин Тарасенко, доцент кафедри конституційного права НАВС : "  Например, определённые квоты существуют в регионах на то, чтобы попасть в больницу Москвы или больницу Санкт-Петербурга,  то есть, там такое существует. И коррупция сместилась в сферу того, что люди платят за то, чтобы попасть в эту квоту,  то есть, платят не врачам теперь, а тем, кто решает какую очередь вы займете".

В ЕС считают, что Украина плохо борется с коррупцией

Тим часом, у профільному комітеті Верховної Ради раніше заявляли, що повноцінно страхова медицина і обов'язкове мед страхування запрацюють уже з 2014-го.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: лекарства здоровье медицина корупция
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1226