Враховуючи сьогоднішню вартість газу, перехід на вугілля економічно доцільний. Це дозволить заощадити до 6 мільярдів кубометрів газу щороку. Заявив міністр енергетики та вуглепрому Юрій Бойко. Для переобладнання ТЕЦ застосують новітні технології. Які вже випробувані у Європі та Китаї.  Наприклад,  спалювання водо-вугільної суміші, що дозволяє забезпечити всі екологічні нормативи. Щоб переобладнати ТЕЦ для використання вугілля, Україна залучить приватний капітал.

Юрій Бойко, міністр енергетики та вуглепрому України: «Це буде і державно-приватне партнерство в повному обсязі, і державне програми, і приватний капітал, який вже і так прийшов в цю галузь. Тому, що враховуючи вартість газу сьогодні надзвичайно вигідно спалювати вугілля для виробництва електричної енергії.» 

Раніше багато ТЕЦ працювали на вітчизняному вугіллі. Та, коли газ коштував копійки, за державний рахунок їх переобладнали для роботи на блакитному паливі. Сьогодні ситуація протилежна: газ дорожчий за вугілля. Крім того, в країні перевиробництво твердого палива. За останній рік обсяги видобутку на шахтах зросли майже на 8%. І утворився профіцит ресурсу – у понад 5 мільйонів тонн. Раніше міністр прогнозував, що переведення  ТЕЦ на вугілля відбудеться впродовж 2012-го. І, виходячи з сьогоднішньої ціни на газ, дозволить зекономити майже 2,5 мільярди доларів. 

Валентин Землянський, експерт з енергетики:  «Якщо будуть створені умови, капіталу не важливо куди йти і звідки він приходить. Якщо він розуміє правила гри, прозорі умови, вони не змінюються і сталі – нема питань. Він приходить і починає тут працювати.»

Однак, навряд чи уряд встигне реалізувати таку програму протягом року, кажуть аналітики.  Хоча, за нинішніх цін на блакитне паливо, це без сумніву вигідно. Тим паче – запасів енергетичного вугілля в Україні вистачить на 400 років.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 551