Україна та ЄС домовилися про гарантії безперебійних поставок енергоресурсів. Процедуру прописали у проекті угоди про зону вільної торгівлі. Зокрема, якщо Європі недодадуть газу,   буде створено спеціальний орган, який з'ясує - чому так сталося, і вирішить - яким має бути покарання транзитеру, тобто Україні. 

Валерій П’ятницький, урядовий уповноважений з питань евроінтеграції: «Ніхто нікому не платить напряму гроші, тобто це через відкликання можливо якихось послуг. Умовно кажучи ви продаєте якийсь товар для вас було мито нуль, для того щоб компенсувати втрати в іншому секторі в силу там тих чи інших обставин для вас мито може бути підняте до 5%.»

У проекті угоди про створення ЗВТ Україна зобов'язалась іще й реформувати власний енергетичний сектор. Зокрема, шкідливі викиди в атмосферу до 2018 року потрібно скоротити у 20 разів. На це доведеться витратити 15,5 мільярдів доларів. 

Анатолій Кінах, президент УСПП: «Сьогодні має принципове значення в умовах вільної торгівлі створення сприятливих умов для залучення прямих інвестицій з ЄС передового обладнання технологій з тим щоб модернізувати українську економіку. По факту це вже відбувається і в структурі зовнішньої торгівлі Україна-ЄС біля 40% це – інвестиційний імпорт.» 

За данними Держкомстату, в економіку України в основному вкладають кошти саме європейські бізнесмени. У 2010-му з майже 6 мільярдів доларів прямих інвестицій – на ЄС припало 75%. Таку ж приблизно суму прогнозують і цього року. Зона вільної торгівлі має стати складовою угоди про асоціацію. Останню планують парафувати 19 грудня цього року, а ратифікують уже у 2012-му.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 422