Україна відновить видобуток бурого вугілля. Та поверне державну промисловість до застосування технології вуглехімії. Про це нещодавно заявив президент Віктор Янукович. За його словами, з цього ресурсу можна виробляти газ, пальне, мазут.  

Віктор Янукович, Президент України: «Великий інтерес проявляє Китай. Різні компанії, різного рівня. І великі переговори йдуть. Є там складені різні документи, протоколи. Я вважаю, що вирішення цього питання, воно дасть можливість побачити шлях, як ми будемо використовувати буре вугілля».

Одна з компаній у Піднебесній уже заявила про наміри інвестувати 50 мільйонів доларів на будівництво заводу з переробки бурого вугілля на рідке паливо на Кіровоградщині. Фахівці пояснюють: цей вид, на відміну від кам'яного, є менш енергоефективним. Має меншу густину і калорійність.  

Олексій Стогній, фахівець Інституту загальної енергетики: «Перше, це енергетична безпека. І тут питання саме диверсифікації джерел, і в першу чергу газу. А друге – це економічна доцільність. Дуже часто ці фактори взаємовиключні. Але головне тут знайти компроміс».

Із 2008 по 2010-ті буре вугілля в Україні взагалі не видобували. Процес відновили торік. Вдалося вилучити близько 50 тисяч тонн ресурсу. Основну частину експортували до Угорщини. У 2012-му цей показник можуть подвоїти. А у наступному - збільшити до 300 тисяч тонн.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 505