Міненерговугілля пропонує  звільнити від ПДВ всю нафту, яку буде завозити Нафтогаз. А також операції з подальшої реалізації пального, виробленого з цього ресурсу. Такі пільги компанії хочуть надати тимчасово – протягом 2012 року. Відповідний закон нещодавно затвердив Кабмін. За підрахунками експертів, лише прямі збитки держбюджету від ненадходження ПДВ становитимуть понад чотири з половиною мільярди гривень.

Геннадій Рябцев, експерт ринку нафтопродуктів: «Але існують ще опосередковані збитки. Вони можуть бути спричинені тим, що зменшаться обсяги імпорту, відповідно – сплати ПДВ за імпортні нафтопродукти. І можуть бути збитки, пов’язані з погіршенням якості нафтопродуктів, відповідних претензій з боку споживачів.»

Тож держава може втратити до 25 мільярдів протягом року. За словами аналітиків, податкові преференції і дешева нафта дозволять Нафтогазу стати монополістом ще й на ринку реалізації пального. Що зробить невигідним ввезення імпортного бензину та дизеля. І прогнозують: наслідком стане непрозоре ціноутворення та можливий дефіцит продуктів. Окрім цього, завезення нафти за пільговою схемою робить неконкурентним український ресурс.

Леонід Косянчук, : «Конкурентоспроможність вітчизняної нафти буде дуже низькою. Якщо бути точним, то це аж на 20% буде гірша економіка, ніж нафта російського походження. І що виходить: крім газової голки, ми ще отримаємо нафтову голку.»

За нових умов, вигіднішою стане отримання нафти з Азербайджану. Також аналітики припускають, питання до таких ініціатив можуть виникнути в Антимонопольного комітету. Адже надання преференцій окремо взятим компаніям, а не галузі в цілому, суперечить чинному законодавству.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 557