Україна може ще більше обмежити імпорт свинини, цукру та автомобілів. Адже невдоволена умовами членства у СОТ. Підвищити збори за ввезення саме цих товарів вимагають представники бізнесу.

Визначити, яка саме вітчизняна продукція потребує захисту, має міжвідомча робоча група, створена при Мінекономрозвитку. Свої висновки вона повинна надати до 20-го грудня. Наразі автомобілебудівники хочуть підвищити розмір стягнень із 10 до 25%. Власні пропозиції готують і виробники цукру. Та на думку аналітиків, для них було б краще змінювати не ставку мита, а розмір квоти на пільговий імпорт цукру-сирцю. Нині це майже 270 тисяч тонн.    

Володимир Лапа, аналітик аграрного ринку: «Якщо говорити по свинині, там по більшості товарних позицій від 8 до 12 відсотків ставка імпортного мита. То відповідно хоча б до 15 можна було б підвищити. З одного боку, це не спричинить якогось великого тиску на споживачів, тим більше, що зараз вітчизняне свинарство розвивається. По суті, ми здатні за прийнятною ціною забезпечувати власних споживачів продукцією вітчизняного виробництва».

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2489