Україна може заробляти на військовому виробництві до 2 млрд доларів за рік. І це далеко не перше місце у світі. У рейтингу найбільших експортерів зброї за 2011-й першими були Сполучені Штати Америки, які продали цього товару на 28 млрд доларів. Далі йде Росія з прибутком у 8 млрд. Третю позицію займає Німеччина. Вона заробила 6 млрд. Україна ж посідає 12 місце у світі з доходом в 1,2 млрд доларів. Традиційні покупці вітчизняної української техніки – Росія, Грузія, Китай, Пакистан, М'янма, Алжир та Азербайджан. У нас охоче купують ракети, газові турбіни для військових кораблів, бойові автомобілі та легку бронетехніку. Зараз готують до виробництва нові патрульні катери, високоточні засоби ураження та техніку подвійного призначення.

Валентин Бадрак, директор центру досліджень армії: «Рівень продажів старої техніки із арсеналів міністерства оборони зменшився. І сьогодні він складає не більше 10% від річних обсягів продажу. Це дуже позитивна динаміка.» 

Та у порівнянні з лідерами на ринку озброєння  Україна все ще "пасе задніх" у питанні сучасного електронного оснащення власної техніки. До того ж військова продукція з наших конвеєрів виходить лише на 8-12% вітчизняною.  Решта комплектуючих та начинка - закордонні. А це суттєво знижує дохідність. Але допомогає українським зброярам те, що інші країни зараз активно оновлюють свою техніку.

Валентин Бадрак, директор центру досліджень армії: «Переважна більшість країн сьогодні переозброюється. Приблизно 30% ми зафіксували зростання витрат на оборону в середньому. У деяких країн взагалі то феєричний такий зліт витрат. Таких як Грузія, Азербайджан. До речі серед пострадянських країн»

Утім, Україна ризикує втратити свою позицію. Адже на п’яти почали наступати Китай, Індія, Туреччина та Південна Корея. За десять років вони створили дослідницькі школи та вийшли у лідери на ринку зброї.

Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії: «Грошима, якою б великою ця купа не була, мізки не замінити. Треба вкладати гроші в розвиток наукових шкіл, а не у розвиток тих чи інших видів озброєння» 

Спеціалісти кажуть, Україні дуже допомогло б повноцінне членство у НАТО. Мовляв, це відкрило б перспективніший ринок – Євросоюз. А ще – дозволило б залучати досвід та сучасні технології найрозвиненіших країн світу.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 565