Ситуація у світі погіршується. З огляду на це, МВФ прагне дослідити формування доходної та витратної статей бюджету. Щоб вони були реальні. Ще за місяць до появи місії Урядові закидали, що реальний дефіцит кошторису на 2012-й у понад три рази вищий, ніж задекларований. Позаяк, окрім офіційних 24 млрд, ще є понад 10 млрд Нафтогазу та інші видатки, винесені за рамки дефіциту. Це МВФ нині й вивчає.

Фелікс Інденбаум, експерт фінансового ринку:

«Сама по себе правильно нарисованная цифра в бюджете не есть гарантией  поулчения денег МВФ. МВФ, если захочет - даст денег независимо от того, какую цифру нарисовали. А, если не захочет, что боле вероятно, то не даст денег.»

 

три дні роботи місії має на меті донести один головний месидж Україна не виконуватиме вимог фонду скоротити видатки бюджету. Тобто не буде підвищувати тарифів для населення і залишить дефіцит Нафтогазу. Знайде Кабмін аргументи чи ні, і як сприйме їх фонд, це непокоїть аналітиків та учасників фінансового ринку. Адже від рішення МВФ щодо надання траншу залежатиме валютна стабільність в країні.

Дмитро Золотько, директор казначейства комерційного банку:

«снимет определеныне девальвационные ожидания, которые существуют у населения и это снимет очень большую часть спроса. Возможно даже треть спроса будет убрано только от такого решения.»

  З МВФ щодо чергового траншу тривають вже 11 місяців. І хоча рішення щодо надання Україні понад 15 мільярдів доларів існує, ми отримали менше ніж три з половиною. Урядовці не можуть знайти підходу до представників фонду, щоб наполягти на своєму. А тим часом  кількість країн-претендентів на грошову підтримку зростає.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 828