Для взуттєвого бізнесу в Україні нині не найкращі часи. Багато виробників ексклюзивного товару закрили свою справу. Втримався лише той, хто підійшов до розвитку з креативом. Валянки - взуття зовсім не сільське - а модне, тепле й сучасне - доводить дизайнер із Києва. Дівчина власноруч валяє з вовни чоботи і кожна пара неповторна. Такі моделі, хоч і коштують чимало, та їх швидко розкуповують. Дворічний Марк - один із перших клієнтів своєї мами. Саме під час вагітності Рита захопилась дизайном валянків - автентичне взуття спробувала перетворити на модне. Тепер на вулиці і вдома у виробах ручної роботи ходить уся родина.

Маргарита Оксюта, дизайнер взуття: «Первые мои валенки мы купили в военторге. Военные настоящие, хорошие, добротные валенки .Тут же я купила на базаре галоши. Пришла к маме в гости. И сказала: давай ваять. Мама сказала: ты сошла с ума.»

Попри несподівану ідею, валянки Маргарити розходяться пречудово. Вона сама валяє вовну. З неї ж виготовляє різні прикраси, наприклад, калину чи маки. Також створює й аксесуари до валянків - рукавички і муфточки. Рита каже: до кожного клієнта має особливий підхід. 10 хвилин - і перед очима виникає модель ексклюзивної пари під характер господаря.

Маргарита Оксюта, дизайнер взуття: «Это совместная работа, совместный проект. Все начиналось от эскиза и закончилось уже валеночками.»

Євгенія Яременко також виготовляє взуття. Але вона вовною не цікавиться. В її майстерні все геть інше - в пріоритеті екзотична шкіра: пітона, крокодила і навіть слона. Тут шиють модельне взуття та сумочки.

Євгенія Яременко, дизайнер взуття: «Чаще мы шьём модельную обувь. К нам обращаются дизайнеры украинские, делаем для них подиумные коллекции.»

Євгенія Яременко вже понад десять років шиє взуття та аксесуари. Втім, передати своє вміння нікому. Молодь така професія не приваблює. Тут треба посидючість і терпіння. Шкіру зазвичай замовляють в Італії. Моделі виставляють на українських тижнях моди. Аби досягти успіху потрібно навіть у дрібницях тримати марку. А, як відомо, якість і коштує недешево. Мінімальна вартість пари взуття 2500 гривень. Сумочки від трьох тисяч.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1242