Податком по спекуляціях. Захочете купити долари, віддасте іще 15 % від суми операції до бюджету та ще відсоток до Пенсійного фонду. НБУ з Мінфіном розробили програму боротьби з валютними спекуляціями. Офіційно цієї інформації чиновники не коментують. Але за даними деяких ЗМІ, документ уже існує. У ньому, зокрема, й пропонують такий збір.

Купуєш валюту - плати податок. У НБУ хочуть і спекуляції припинити, і додаткову копійку до бюджету отримати. За даними РБК- Україна, спеціальну програму для боротьби з валютними спекуляціями вже розробили Мінфін та Нацбанк. І в ній є цей збір. Хоча у самому регуляторі коментувати таку інформацію відмовились.

Дивіться також : Українці платитимуть "податок із сім'ї"

Олена Щербакова, директор департаменту грошової політики НБУ : " То, что сейчас обсуждаются мере как той мировой среде, в которой находится  Украина, понятно, сейчас сложная ситуация, как выходить, как стабилизировать экономику, как ее сбалансировать, как сбалансировать бюджет. Действительно эти процесса идут, но  вырвать из контекста вот эти захода. Я думаю нужно презентовать всю программу".

Зрештою, як саме стягуватимуть такий податок, та в яких випадках поки що не відомо.

Олександр Савченко, колишній заступник голови НБУ : " Я думаю, що це жарт. А якщо ні, то він дуже сумний,  цей податок може нанести дуже велику шкоду бізнесу в Україні і багато інвесторів побояться вкладати кошти в Україну якщо потім не можна без проблем купити валюту, продати валюту  і вивезти її закордон".

А ось фінансисти припускають: українцям тепер доведеться брати чеки в обмінниках і документувати витрати на купівлю валюти та доходи від її продажу.

Читайте також : НБУ: Налог на продажу доллара - это только начало

Андрій Золотухін, керуючий директор компанії з управління активами : " Непонятно как это будет делаться. Если это будет 15% от прибыли, если вы 100 долларов купили по 8 и продали по 8.20. у вас 20 копеек.  И вы 15% должны заплатить с этих 20 копеек. То это было бы логично. А если вас заставят платить 15% с 8.20 копеек, то это , конечно не имеет никакого смысла".

Деякі експерти за таку новацію. Кажуть, головне, щоб цей податок запровадили винятково для фізосіб і на готівкові операції.  Ну а науковці іншої думки. Мовляв, у такий спосіб долари у населення не забрати та й спекулянтів не поменшає. Можливо, навіть навпаки.

Введение обязательной продажи валютной выручки: реакция банкиров

Валерій Геєць, доктор економічних наук, професор : " Проблема де доларизації не в цьому. Податок і цей не вирішить. Він може тільки загнати це в тінь. І тому подібне. Це не шлях вирішення проблеми дедоларизації. Вона значно складніша і знаходиться в площині психологічній довіри й недовіри".

Зрештою, українці від непосильних податків завжди тікали у тінь. І на ринках, як у 90-х, знову можуть з'явитися міняйли, які продаватимуть та купуватимуть валюту без будь-якИх зборів. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта нбу продаж податок
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4075