В Україні може стати на один мистецький ВИШ менше. Кабмін надумав приєднати Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв до майже однойменного університету, який очолює відомий співучий ректор.  Усе через місце під сонцем, упевнені співробітники академії. Адже навчальні корпуси, ще з 1970 року розташовані у самісінькій  Києво-Печерській лаврі.

За державний кошт у ВИШах навчатиметься більше студентів

За державний кошт у ВИШах навчатиметься більше студентів

 

Уже більше 20 років за цими партами навчають співати, танцювати та малювати. За час існування Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв випустила більше 60 тисяч хореографів, художників та співаків. Та вже найближчим часом з цих будівель можуть зникнути і аудиторії, і студенти, бо Національна академія займає ласий шматок території Києво-Печерської лаври.

Мінімальна стипендія зросте з вересня

Віолета Демещенко, директор інституту мистецтв Державної Академії керівних кадрів культури та мистецтв: "Ми знаходимось як ви бачите на прекрасній території Національного заповідника, але оскільки він належить Єпархії московського патріархату, то можливо йдеться про територію, яку академія повинна вивільнити для того щоб тут знаходились скажімо люди релігійні".

Розпорядження про реорганізацію кабмін ухвалив  ще 4 липня, напередодні приїзду до Києва Московського Патріарха Кирила. Але офіційно навчальний заклад про це ніхто не повідомив, стверджують в академії. Кажуть - їх планують приєднати до Київського національного університету культури і мистецтв - як структурний підрозділ. Відповідно усі студенти   матимуть диплом саме цього ВИШУ.

У 2012 можуть зникнути ще декілька ВИШів

У 2012 можуть зникнути ще декілька ВИШів

 

Олеся, студентка Академії: "Наша специальность допустим, я учусь на режиссера театрализованных зрелищ и массовых праздников, то есть насколько я знаю там эта группа переполнена. то есть нас скорее всего даже не возьмут".

Тим, хто таки потрапить, у так званий "кульок" - платити доведеться за навчання більше. Пільг не буде. Зараз знижки за  в Академії мають понад 100 студентів із 3 тисяч.

Андрій, студент Академії: "Ця академія дає мені можливість отримувати пільгу. Я сам напівсирота і в мене є 30% скидки. В університеті культури такої можливості немає абсолютно, тому я не зможу тоді навчатися в Києві мені потрібно буде переїжджати назад додому і не знаю чим займатися".

Повертати студентам недоплачені кошти не збираються

Повертати студентам недоплачені кошти не збираються

 

 Викладачів та працівників академії  аж 800. Бояться, що не зможуть влаштуватися в новому університеті. 

Борис Платонов, завідувач кафедри Академії: "Я пенсійного віку, ні на які гарантії я не очікую, я першим піду звідси якщо почнуться такі перетрубації за віком".

А ось робити працівників культури ще більш культурними - тобто підвищувати їх кваліфікацію, після реорганізації   буде уже нікому. Іншого вишу такої спрямованості в Україні немає. До того ж, вищезгаданим розпорядженням Кабмін автоматично позбавив академію статусу національний. Не зважили і що недавно  цей навчальний заклад підтвердив IV рівень акредитації на 10 років. Чим мотивувалися урядовці, коли ухвалювали таке рішення, поки дізнатися не вдалося. Пропозиції реорганізувати заклад надали міністерство культури та міністерство освіти й науки. Проте очільник освітянського відомства робить вигляд, що взагалі не знає чия ж ця академія і що з нею відбувається.

Читайте: Табачник предлагает узаконить "поборы" в школах

Дмитро Табачник, міністр освіти і науки, молоді та спорту України: "Кому належить цей заклад. знаєте мені було б дуже приємно, але це все одно що мене плутати з вашим чоловіком - він окремо, я окремо. міністерство культури очолює інша людина".

У мінкульті ж ще роздумують, що робити з закладом. Мовляв розпорядження - не наказ. Його ще можна змінити. За  місяць відповісти на журналістський запит там так і не знайшли часу. 

Тетяна Стець, Тетяна Наконечна, Роман Купріянов, новини UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: образование вуз культура академия
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2743