Медсестри сімейної медицини на Дніпропетровщині отримують більше ніж терапевти та вчителі. Їх зарплата складає 2.5 тисячі гривень. А ще їм оплачують мобільний зв’язок, проїзд у громадському транспорті та безкоштовно навчають. Усе заради того аби розвивати сімейну медицину в регіоні, кажуть чиновники. Бо з персоналом в таких закладах сутужно.

Практика сімейних лікарів впроваджується тяжко. Бракує кадрів і фінансування. З потрібної кількості лікарів є лише третина, а на одного хворого держава на місяць дає лише 7 гривень! У таких закладах немає вузькопрофільних фахівців, тільки  універсали - лікують і дорослих, і малих, а в разі потреби, направляють в спеціалізовані клініки. Міські пацієнти скаржаться на низьку кваліфікацію таких лікарів й незручності в амбулаторіях. Селянам подібні амбулаторії - за щастя. Адже у багатьох селах лікаря взагалі не було.

Дивіться також : Легкодоступні, дорогі, а чи ефективні? БАДи чи трави - що корисніше та дешевше

Галина Гребень, медсестра фізкабінету амбулаторії сімейної медицини : " Все-таки амбулаторія може дати людині обстеження – якщо людина прийшла на прийом, вона пройде все од фізкабінету – до маніпуляцій. А на ФАПі – людина прийшла, її можуть подивитись, послухати, тиск поміряти, а на аналізи  її треба посилати в амбулаторію".

Пану Василю капають глюкозу, бо здоров’я підвело. Каже на такі процедури раніше доводилось їздити в районний центр. Нині ж підліковується в рідному селі. От тільки, як і раніше, дуже дорогі ліки. Взяти грошей - нізвідки.

Корисно знати : Жизнь на работе: Как часто офисные сотрудники болеют гриппом

Василь Губиня, пацієнт : " На першу допомогу можуть щось якщо щось дуже потрібно, але в основному купуємо – лікар призначає і беремо в аптеці.  Ліки – є дуже дорогі. В селі в людей роботи немає. Це ж які кошти треба купувати – приходиться. То медицина якби була безплатна, то було б дуже чудово".

Лікарі розводять руками - оплачувати ліки державним коштом немає можливості. Хоч в окремих регіонах браку кадрів і немає. 

Це цікаво : В обход запретов. Как и где рекламируют лекарства

Алла Новак, фельдшер амбулаторії сімейної медицини : " Нас, середніх медпрацівників 8, своя лабораторія,  свій стоматологічний кабінет, акушерка. Нема проблеми із забезпеченням – є багато бажаючих, молодих виучених. Щоб сказати що на біржі стоять ні. От на сьогодні якось так, що працевлаштовані".

 У от у Дніпропетровську сімейних лікарів бракує, тож там стимулювати персонал вирішили підняттям зарплатні - до 2,5 тисяч. Єдина біда - навіть коли вистачатиме лікарів, бідному українцю ліки купити все одно нізащо.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: лекарства цена здоровье медицина
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1432