Погода не заспокоюється. МНС-ники час від часу оголошують штормові попередження. Кажуть саме у липні зазвичай найчастіше трапляються надзвичайні ситуації через негоду. Цього року з початку місяця зафіксували уже три. Сильні пориви вітру та дощі ламають дерева та рвуть лінії електропередач. Як наслідок струмом вбиває людей та нищить  майно.

Без сільгосптехніки та в аварійному будинку. Так тепер змушена жити мама Наталії Іванівни.

Негода на Черкащщині забрала життя однієї людини >>> дивіться

Наталія Одарченко, дочка постраждалої: "Згоріло дуже багато речей, зруйновані будівлі, господарчі будівлі, зруйновані криши, одна повітка практично згоріла до тла, на іншій треба перекривати повністю дах, у будинку валиться одна стіна. згоріла майже вся техніка, яка була в дворі".

Усе через замкнення повітряних ліній електропередач, переконує родичка постраждалої. Мало того, що вони провисали так ще й дерево під самісіньким стовпом росло. А напередодні  негода лютувала. До енергопостачальної компанії не звертались, бо думали, що до садиби, на якій стоїть стовп, струм не підведений. Там навіть будинку немає. А тепер рахують збитки. Пожежники попередню цифру назвали - півтора мільйони гривень. Постраждалі хочуть аби гроші компенсувала  енергетична компанія. Проте там провини не визнають. Кажуть з дротами усе було гаразд.

Чи відшкодує страхова збитки від негоди? >>> дивіться також

Леонід Залужний, директор західного регіону ПАТ "АЕС Київобленерго": "В нас в Україні діють правила охорони електричних мереж, які передбачають заборону в охоронних зонах повітряних ліній будувати якісь присадибні будиночки також розміщувати, складувати якісь матеріали. Це було порушення, тому що і автомобіль і було там нагромадження якихось матеріалів були саме в цій охоронній зоні".

Охоронна зона - це один метр від дроту. Та навіть він не рятує, коли лінії шматує негода.

Петро Кропотов, представник департаменту цивільного захисту МНС України: "Потрібно не підходити ближче як на 8 метрів до обірваних ліній електропередач, або якщо вони висять на опорах ці проводи. Якщо ж так трапилось, що лінія електропередач обірвалася і ви потрапили в цю восьмиметрову зону, то необхідно виходити поступово, не відриваючи ступні ніг від землі".

І одразу викликати  представників енергопостачальної компанії. Якщо обірвані лінії пошкодили майно, можна вимагати компенсації. Та для початку, пожежники мають скласти акт про причину пошкодження.

Дивіться також: Чим загрожує обрив проводів?

Любомир Дроздовський, юрист: "На підставі цього документу буде встановлено, що причиною пожежі є порив, наприклад, ліній електропередач. встановивши організацію, яка відповідає за лінії електропередач ви вже можете пред’являти якісь претензії до цієї організації".

Та такий, здавалося б законний механізм, не завжди допомагає. Бо ж нині лінії електропередач зношені на 40%, а грошей на їх ремонт, а тим паче - відшкодування збитків, у енергопостачальних компаній немає. Загалом щороку МНС-ники реєструють в середньому 10 надзвичайних ситуацій, які були спричинені саме обривами ліній електропередач. Однак  у міністерстві фіксують лише масові відключення від електромережі. Окремих прецедентів  -  у десятки разів більше.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: компенсация электрика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1436