Вирішили оформити шлюбний контракт? Зверніться по допомогу до нотаріуса. Документ оформлюють іще до походу в РАГС. У ньому складають список майна, яке  отримає кожен із подружжя у випадку розлучення.      

Алла Семенченко-Райківська, юрист. «У нас можна врегулювати тільки майнові відносини. І крім цього шлюбний контракт не може ставити от... іншого з подружжя або їх дітей у скрутне матеріальне становище. Людині потрібно знати, що взагалі нерухомість, яка придбана, наприклад, до шлюбу, вона є виключно її особистою власністю. І не належить поділу. Та нерухомість, яку їй подарували, чи вона успадкувала - так само є виключно її».

Шлюбний контракт можна розірвати або анулювати. Юристи кажуть: зробити це не надто складно. Головне - знайти вагому причину. Наприклад, довести, що чоловік або дружина намагається заволодіти майном, претендувати на яке насправді не має права. Рішення про  скасування дії контракту ухвалює суд. Він же визначає, кому і яка частка відходить у разі розлучення. Звісно, якщо немає додаткових письмових угод між колишнім подружжям.     

Алла Семенченко-Райківська, юрист. «По суті, законодавчо в нас все порівну поділяється. Але якщо дійсно там є певні умови , хто з ким залишається, з ким залишаються діти, в судовому порядку частки можуть бути змінені. У нас мова йде про подружжя. Є 2 особи: батько і мати, чоловік і дружина, які набули щось у шлюбі. Все це поділяється порівну. Залежно від стану майнового батьків, і дружини, і чоловіка, частки можуть бути змінені: можу бути одна третя і дві треті дружині: по-різному».

Зокрема, суд бере до уваги, з ким залишаються діти. Саме тій людині представники Феміди призначають більшу частину майна.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1169