Німецькі промисловці порахували, як поведеться економіка, якщо країна не буде у Єврозоні. Очікують великої ревальвації своєї марки, падіння експорту та чималого зростання безробіття. Але за 3-4 роки обіцяють із цим упоратися. Сценарій кардинальний, але і його треба розглядати, впевнені німецькі виробники.

Олексій Козирев, директор казначейства комбанку: «Не лучшие времена. Кризис явно не на один год, а на ближайшие  2-3 года есть проблемы в Греции, Италии, в Испании. Есть проблемы, которые сейчас возникают в других странах Евросоюза.»

Наразі ж зростає  переконання у тому, що із зони має піти Греція. Щоб країна залишилася, треба списувати всі борги, а не 50%. Німецькі платники податків до цього не готові. Як не готові й усі інвестори. Тому впевнені, що дефолт Еллади неминучий. Для неї – це вихід, а для всієї зони – перший прецедент, що матиме наслідки.

Борис Кушнірук, експерт фінансового ринку:  «Дефолт Греції неминучий. Я переконаний, що неминучий дефолт Італії. Тобто є певна межа боргу, який не можливо обслуговувати. Борг Італії не можливо обслуговувати там 120% ВВП. Борг Греції 150% до ВВП. І потрібно розуміти, що, якщо бюджет дефіцитний – то кожен рік борг загальний зростає.»

Подолати таку тенденцію важко. Бо чим більше обмежують видатки з бюджету, тим сильніше це гальмує економіку. Тобто вона повільніше зростає. Відтак нижчими стають податки, і дефіцит не скорочується. А може і зростати. Це одна з причин, чому Греція весь час просить гроші. А приватні інвестори зупинили перемови про списання 50% її боргів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 584